Sztafetowe Biegi Przełajowe – poszli na całość aż do zaslabnięcia

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała dzisiaj dziewczętom i chłopcom bocheńskich szkół podstawowych, którzy 20 kwietnia br. brali udział w Miejskich Zawodach Sportowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Zawody te, rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, wyłoniły po dwie najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców, które reprezentować będą nasze miasto na zawodach powiatowych.

Zespoły składały się z 9 reprezentantów danej szkoły, w tym po 3 uczniów (uczennic) z klas IV, V oraz VI. Dziewczęta miały do przebiegnięcia dystans 9 x 800m, a chłopcy 9 x 1000m, dlatego o zwycięstwo nie było łatwo. Często z nie lada trudem zawodnicy dobiegali do strefy zmian, aby przekazać pałeczkę swoim kolegom czy koleżankom z drużyny. Jedynie jedna drużyna (chłopcy PSP Nr 7) z powodu zasłabnięcia jednego z zawodników nie ukończyła sztafety, w wyniku czego została zdyskwalifikowana.

W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z PSP Nr 5 a drugie miejsce wywalczyły sobie uczennice PSP Nr 1. W kategorii chłopców niepokonana okazała się drużyna PSP Nr 1, a tuż za nimi na drugim miejscu uplasowali się chłopcy z PSP Nr 2.