Orkan nie straszny Szreniawie – 5:0 – Szreniawa gromi

W inauguracyjnym meczu XVIII kolejki małopolskiej IV ligi, Szreniawa Nowy Wiśnicz pokonała Orkana Szczyrzyc 5-0. Bramki dla wiśniczan zdobyli: Pasionek, Dziadzio, Pietras i Dzieński. Po tym zwycięstwie drużyna trenera Sieklińskiego ma już 5 punktów przewagi nad drugim Popradem Muszyna.

Nie w sobotę 3 kwietnia, a w środę, ostatniego dnia marca zostało rozegrane spotkanie Szreniawy Nowy Wiśnicz z Orkanem Szczyrzyc. Stało się tak na prośbę gości, którzy nie chcieli rozgrywać meczu w dzień świąteczny. Mecz zapowiadany był jako wydarzenie XVIII kolejki małopolskiej IV ligi. Nic dziwnego. Na boisku w Wiśniczu lider podejmował czwartą drużynę ligi. Kibiców Szreniawy elektryzowała konfrontacja ich ulubieńców – najskuteczniejszej drużyny ligi (39 goli) z najlepszą obroną czwartoligowych rozgrywek (tylko 10 goli straconych w 16 meczach).

Wiśniczanie zapewnili sobie zwycięstwo już w pierwszej połowie meczu. Po golach strzelonych przez Pasionka (dwie), Dziadzio i Pietrasa tylko bliżej niesprecyzowany kataklizm kolejnych 45 minut mógł odebrać im zasłużone trzy punkty. Wiśniczanie z łatwością przedostawali się w strefę obronną gości zadając kłam opiniom o jej wyjątkowej szczelności. Po przerwie tempo meczu wyraźnie spadło, czego efektem tylko jedna bramka dla Szreniawy autorstwa Dzieńskiego. Goście kończyli mecz w dziesiątkę. Na kwadrans przed końcem meczu czerwoną kartką ukarany został Cetnarowski.

Drużyny zagrały w następujących składach:

Szreniawa Nowy Wiśnicz: Brzeziański – Obierak, Pasionek (Ruchałowski), Garzeł, Jagła – Pietras, Tabak (Goryczko), Dziadzio, Stokłosa (Buras) – Dzieński, Kiwacki (Suchan)

Orkan Szczyrzyc: Piwowarczyk – Bizoń, Drobny, Cetnarowski, Pociecha – Morawiec, Peciak, Słowik, Kotlarski – Drobny, Nieć. Grali ponadto: Tabor, Wardęga, Piechówka,  Mrózek

Bramki: Pasionek 4’, 43’, Dziadzio 20’, Pietras 45’, Dzieński 56’