Szreniawa Nowy Wiśnicz nadal liderem

Piłkarze Szreniawy wygrali szósty mecz z rzędu. Po ciężkim meczu pokonali w Limanowej miejscową Limanovię 4-1. Bramki dla wiśniczan zdobyli: Tarasek, Dzieński i Kiwacki (dwa).

Zapowiadając niedzielną konfrontację przypuszczaliśmy, że pojedynek Szreniawy Nowy Wiśnicz z walczącą o utrzymanie Limanovią nie będzie dla wiśniczan spacerkiem. Na potwierdzenie powyższych słów nie trzeba było długo czekać. Już w 5 minucie meczu gospodarze objęli prowadzenie po bramce Skiby. Niemal do końca pierwszej połowy gospodarze skutecznie wybijali z uderzenia piłkarzy trenerów Taraska i Sieklińskiego. Gdy wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy, w 37 i 41 minucie celne strzały Taraska i Dzieńskiego dały gościom prowadzenie.

Druga połowa meczu przypominała bezskuteczne bicie gospodarzy w mur wiśnickiej obrony. Piłkarze z Limanowej usilnie dążyli do wyrównania. Szczęście sprzyjało jednak gościom, którzy wyszli z naporu Limanovii bez straty bramki. W samej końcówce spotkania wiśniczanom udało się dwukrotnie skutecznie skontrować gospodarzy. Dwie bramki Kiwackiego przypieczętowały dziewiąte już zwycięstwo wiśniczan w bieżącym sezonie.

Limanovia: Paluch – Zasadni (Wojtas), Górski, Merklinger, Jantas – Wtorek, Miśkowiec (Ślazyk), K. Kurczab (Kurczab), Nowak (Augustyn) – Skiba, Duchnik.

Szreniawa: Brzeziański – Faryński (Obierak) , Garzeł, Pasionek, Jagła – Pietras (Stokłosa), Tabak, Goryczko (Dziadzio), Tarasek – Kiwacki, Dzieński (Suchan)