Przedwyborczy krajobraz Bochni okiem burmistrza – Poranna kawa z B. Kosturkiewiczem

Czy jest szansa na połączenie BZK i RPK, czy drugi etap KN2 powstanie w tym roku, ile będzie kosztowało utrzymanie hali widowiskowo-sportowej, czy wreszcie burmistrz wystartuje na drugą kadencje – odpowiedzi na te i inne pytania w Porannej Kawie Mojej Bochni.

There are 6 comments

 1. To tak na gorąco:
  Panie Burmistrzu widziałem i słyszałem, ze ma Pan dobre samopoczucie…licząc na mądrość ludnosci miejskiej odnośnie wyborów (czytaj..liczy Pan na wybór). Niestety społeczeństwo ocenia Pana żle, zwłaszacza Pańską butę, i częste mijanie sie z prawda. Prawda wg Pana jest czymś innym niz Prawda wójta Lysego, Burmistrza Gaworczyka, Pana Włodarczyka czy też prawda odbierana przez społeczeństwo miasta. Można jednak juz zauważyć u Pana lekki niepokój oraz spuszczenie z wojowniczego tonu. Oby jednak społeczeństwo nie dało sie nabrać na Spolegliwy ostatnio Pański ton.Pan nie jest dla Bochni dobrym wyborem i nie chodzi tu o Pańska legitymację PISowska,ale o to, że Pański „kregosłup” jest pokrzywiony ciągłą walką z wszystkim i ze wszystkimi. Takie wyszukiwanie zagrożeń zewsząd ma swoją medyczną interpretację. Krótko mówiąc liczę na to, że nie będzie Pan na siłę wciskał swojej osoby mieszkańcom. Z drugiej strony wiem, ze dla Pana to zbyt smakowity kąsek by Pan nie3 próbował go skonsumować-nawet ku niezadowoleniu mieszkańców.

 2. burmistrzu znowu próbujesz manipulować informacją. RPK będzie jedził na os Niepodległości czyli najlepsza (komercyjnie) trasa a nie po calej Bochni zatem koszty duzo duzo mniejsze. 1,2 mln to koszty po calej bochni w duzej mierze te nierentowne.

 3. 1 na floris nie światła tylko RONDO !!! Ludzie co wy macie z tymi światłami pobudować ronda i korków nie będzie na wiśnickiej to samo światła zamontowane i wszyscy stoją.
  2 parkingi parkingi parkingi !!!
  3 kn2 obiecał i nic w tym temacie nie słychać
  4 W 30 tysięcznym mieście „hala” na 1000 osób porażka a gdzie będzie parking przy hali 1000 osób średnio 4 w samochodzie = 250 miejsc parkingowych

 4. burmistrz jest mistrzem świata w manipulowaniu faktami:
  -fakt, że RPK chciał od miasta dopłaty za miejskie kursy
  -faktem utajnionym przez b,kosturkiewica jest że ponad 60% pasażerów w mieście ma bilety ulgowe(emeryci, uczniowie)do których trzeba dopłacać
  -fakt, że RPK teraz jeździ znowu na linii nr1(os. niepodległości)
  -fakt utajniony przez b.k.: RPK nie stosuje tam(i na innych liniach w mieście) ulg więc firma nie ma strat lecz zyski
  -fakt, że RPK powinien mieć zgodę burmistrza na używanie przystanków w Bochni
  -fakt utajniony przez b.k.:RPK ma bezterminową zgodę na przystanki
  -fakt że miasto powinno było zapłacić rocznie do RPK1mln 300 tys.zł.
  – fakt przemilczany przez b.k.:miasto do tej pory zalega do RPK za 2009 r kwotę 150 tysięcyzł
  -fakt że RPK wynajmuje od miasta
  bazę za niewielkie pieniądze
  -fakt przemilczany przez burmistrza : miasto nie ma do tej bazy tytułu prawnego(!)
  -fakt przemilczany przez b.k.:siedziba RPK jest zarejestrowana w mieście więc miasto Bochnia dostaje od RPK ogromny podatek drogowy !!!!
  jutro można to zmenić

 5. Ludzie nie można pozwolić by ten człowiek został jeszcze raz Burmistrzem Bochni, przecież on zrujnuje to piękne Miasteczko , a jego polityka gospodarcza jest do niczego , jak tak można panie Burmistrzu . Mam nadzieje że w dniu wyborów mieszkańcy zrobią co trzeba i nie będą na pana glosować