Sroki wygrały kolejny turniej – tym razem o Puchar Centrum

W sobotę w hali I LO odbyły się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Centrum. W zawodach wzięli udział zawodnicy w wieku 15-19 lat. Wśród 20 drużyn, które wystąpiły, w składzie dwóch były same dziewczęta. Turniej zorganizowała bocheńska Ochronka.

Rozgrywki rozpoczęły o godz. 9. rano i trwały cały dzień aż do godz. 19. Drużyny zostały podzielone na 5 grup, w których grano każdy z każdym. Do ćwierćfinałów awansowały zespoły, które zdobyły najwięcej punktów.

Alko Team – Sroki 0:4

Mecz o trzecie miejsce wygrali zawodnicy Alko Team, ale udało się to dopiero w karnych (2:3), gdyż mecz zakończył się remisem 1:1.
Finał zaś należał do zespołu Sroki (wygrana z Rz-wa Team 3:1), który wygrywa już w kolejnym tego typu turnieju.

Drużyna Sroki została założona rok temu na podobieństwo działającej ekipy Young Boys (starszych kolegów), zespół jest typowo futsalowy (grają tylko w zawodach halowych), skupiają się głównie na turniejach, które odbywają się w Bochni i okolicy.

Skład zwycięskiej drużyny:
Dominik Różyński, Łukasz Fasuga, Darek Dudek, Tomasz Marut, Łukasz Piech, Marcin Mikulski, Mateusz Pulak, Sebastian Rzepecki i najmłodszy zawodnik Michał Kaczmarczyk.

Puchar drużynie wręczył burmistrz Bogdan Kosturkiewicz.

Sroki zagrały do tej pory m.in. w Brzesku (I miejsce w Turnieju Noworocznym, I miejsce w Turnieju Charytatywnym) Czchowie, Limanowej (III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Limanowej) Borzęcinie, Nowym Sączu.

Największym bólem zespołu jest brak sponsora. Zawodnicy samodzielnie opłacają z własnej kieszeni wszelkie opłaty związane z funkcjonowaniem drużyny (pieniądze pochłaniają koszulki, spodenki, buty, ale także wpisowe na turnieje, sięgające nawet 200zł).

I właśnie brak pieniędzy powoduje, że nie występują w wielu innych turniejach. A szkoda, bo już niejednokrotnie pokazali, że mają potencjał i umiejętności.

Sam Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze, był świetnie zorganizowany – za co trzeba pochwalić Opiekunów i Podoopiecznych Ochronki.