Reklama

Wiśnicz: wkrótce startuje budowa przedszkola

Budowa nowego przedszkola w Nowym Wiśniczu ma się wkrótce rozpocząć. Obecnie gmina ma już dokumentację techniczną oraz prawomocne pozwolenie na budowę. Nowe przedszkole ma pomieścić do 230 dzieci.

Forma architektoniczna przedszkola będzie nawiązywała do wyglądu okolicznej zabudowy. Jak mówi Robert Cerazy, kierownik Wydziału Inwestycji w urzędzie miejskim w Nowym Wiśniczu, Obiekt zostanie wybudowany na miejscu dawnego domu nauczyciela. Istniejące fundamenty okazały się zbyt zniszczone, dlatego zostały rozebrane.

W przedszkolu zaprojektowany został pełny blok żywieniowy, przystosowany do przygotowania posiłków dla potrzeb przedszkola, a w podpiwniczeniu budynku zaprojektowano kotłownię, pomieszczenia pomocnicze, techniczne oraz magazynowe – mówi Robert Cerazy.

Nowe przedszkole w Nowym Wiśniczu może pochłonąć nawet 5,2 mln zł. Samorząd stara się o pozyskanie na ten cel pieniędzy z zewnątrz.

There are 24 comments

 1. Zosia Samosia |

  A kto to jest Robert Cerazy ? myślałam że w Nowym Wiśniczu jest tylko Stanisław?

 2. Inwestycja ruszy zapewne jak się znajda środki na dofinansowanie. Ciekawe zatem kiedy ruszy ta inwestycja. Póki co to sa plany plany plany.

 3. Zosia Samosia |

  Czekam z niecierpliwością ale jeśli pamięć mnie nie myli to przed ostatnimi wyborami w tym samym miejscu miał powstać komisariat zobaczymy co za kolejne 4 lata będzie w tym miejscu planowane. Komisariat jak widać nie powstał, a nawet zlikwidowano dyżurkę, Przedszkole może uda się wybudować a okaże się iż brak funduszy na wykwalifikowaną kadrę!

 4. Zosiu jestes w bledzie ,nie w tym miejscu mial powstac komisariat,a poza tym to gmina nie jest od budowy komisariatu. nigdy nie brakowalo funduszy na wykwalifikowana kadre.To juz jest zlosliwosc z twojej strony. Ja jako rodzic jestem bardzo zadowolony z Pan pracujacych w przedszkolu.Sa bardzo mile i kompetentne,odpowiednio wyksztalcone.

 5. pozatym policja nie podlega UM w zaden sposób! a komisariat planowany od zawsze był gdzie indziej

 6. Nauczycielka przedszkola |

  A w przedszkolu jest zawsze wyszkolona kadra ta Zosia jest nie douczona bo kadra do przedszkola krztalci sie sama jak Ty Zosiu Samosiu radze poczytaj na ten temat

 7. lucjan robert cerazy czlowiek ktory bajki opowiada, mieszkam w kopalinach i pare razy mialem „przyjemnosc” rozmawiac z cerazym. bardziej nadaje sie na bajkopisarza niz na kierownika inwestycji.

 8. Może Pan Cerazy jest wypuszczony jako „przednia straż”. zawsze Burmistrz będzie mógł powiedzieć, że to nie on mówił, tak jak zrobił to Pan Kosturkiewicz. Gogus – Gmina nie jest od budowania komisariatów więc po co go budować? Przecież była to jedna z obietnic o której wiele się mówiło… A przedszkole niech powstanie – tym czy innym kosztem – zostanie na lata.

 9. ja równiez uważam,ze kadra w przedszkolu jest kompetentna,ale z jednym się zgadzam z Zosią Samosią,też myślałam,,że w Nowym Wiśniczu jest tylko wszech-panujący Stanisław ze swoją niezmienną świtą:)

 10. zadowolona mama |

  Nasze panie w wiśnickim przedszkolu to skarb!Nie wyobrażam sobie żeby moje dzieci mogły chodzić do innego przedszkola. To co że ciasno i niedoposażone, ale WYKWALIFIKOWANE Przedszkolanki(innych by nie przyjęli) radzą sobie w tych trudnych warunkach i to jak sobie radzą!!! Chylę czoła, podziwiam i dziękuję, bo jesteście jak druga mama. Najprościej jest narzekać moi drodzy, ale w życiu nie o to chodzi.

 11. Zosia Samosia |

  Więc po co ludziom obiecywać jakiekolwiek „cuda” np nowy komisariat- nowe przedszkole skoro po wyborach się okaże, że to nie jest zadanie Gminy? lub dzieci mamy za mało co też się może okazać niespodziewanie po wyborach. Ps. do crazyhead „określenie przednia straż” wydaje się strzałem w 10. sądzę że to poprostu zasłona dymna (nigdy się nie zdarza żeby Stanisław pozwalał komukolwiek cokolwiek powiedzieć jako pierwszemu jeśli jest pewien sukcesu!) ps. Sama mam dziecko i wiem że jest potrzeba zmiany lokalu na większy ale może nowej władzy już się to uda,skoro Ta przez 12 lat tego nie zauważyła.

 12. kolejny wpisy ludzi nie mających pojecia o czym piszą. Na targu są przekupki ktore z nadmiaru czasu uskuteczniają androny wy jestescie tu . Szkoda ze tak sie kompromitujecie Pana Cerazego mylicie z inna osobą :) zupełny brak znajmosci tematu ars pro arte w marnym wykonaniu

 13. Crazyhead znowu cos ci sie przysnilo. Policja nalezy pod Bochnie to coz ma UG do budowy komisariatu. Owszem podobno starali sie o dzialke pod budowe ale to nie znaczy ze UG im wybuduje.A Zosi to juz wszystko sie wymieszalo. Proponuje jej aby zmienila swoje myslenie,dobrze sie papla jak sie nie bierze za to odpowiedzialnosci. Jako rodzic spotykam p.Burmistrza w przedszkolu i wiem ,ze bardzo sie o nie troszczy.Nie da sie wszystkiego na raz chocby sie bardzo chcialo.troche wyrozumialosci .Sprobuj ubrac buty nr.35 jak nosisz 38.

 14. Panie gidus. Sporawdź ten link. http://www.mojabochnia.pl/?p=4409
  Jest jeszcze kilka innych na ten temat. Problem jest z tym, że takie propozycje nie wychodzą od mieszkańców bo oni wiedzą że to nie Gmina powinna się tym zajmować. Nie krytykuję idei powstania przedszkola ale mam wątpliwości czy ono powstanie. Słyszałem o wielu obietnicach Burmistrza i teraz przed wyborami nalezy się ich spodziewać więcej. w każdej miejscowości trzeba coś obiecać. Na razie jest Orlik i przedszkole. Burmistrz i tak zostanie na swoim stanowisku ale nie może żyć cały czas w przeświadczeniu że ludowi można wszystko obiecać, nie wywiązać się i nikt z tego nie będzie robił problemów. Panie z przedszkola czy też Burmistrz w przedszkolu nie mają nic do tego.

 15. Do matriksa: czy mógłbyś przestać obrażać innych? Jeżeli nie zgadzasz się z czyjąś opinią to postaraj się przedstawić swoją popartą rzeczowymi argumentami. Jeszcze nic nigdy konkretnego nie napisałeś tylko obrażasz i obrażasz.

 16. do nauczycielki przedszkola jak to się pisze k tałci na Boga jakież to wykształcenie Pani reprezentuje

 17. DO CRAZYHEADA! PAN CERAZY NIE MIESZKA W KOPALINACH NIE BEDE PRZYTACZAŁ INNYCH WLOLISZ TO BEDE NAZYWAL WAS PO IMIENIU POPROSTU KŁAMCY I OSZCZERCY!

 18. Ja nie mam nic do Pana Cerazego. Nie znam go nie nie wiem czym się zajmuje. Nerwy Ci puszczją a gdybyś podejmował dyskusję na konkretne tematy mogłoby być fajnie. Wybacz ale portal jest jedynym miejscem wyrażania opinii na tematy związane z naszą Gminą…