Reklama

Koniec lutego – i znowu dziury w jezdniach

Większość widoczna była już od pewnego czasu. Niektóre nie zniknęły jeszcze z poprzedniego sezonu. A teraz pokazują się kolejne, niezwykle uciążliwe i niebezpieczne. Dziury w Bochni. Pomóżmy drogowcom i pokażmy im gdzie są.

Problem dotyczy oczywiście całego kraju, a przynajmniej znacznej jego większości i powtarza się co roku. Odpowiednie służby z lepszym lub gorszym efektem jakoś sobie z nim radzą. Problem jedynie w tym, że robią znacznie za późno.

Pomóżmy drogowcom ustalić, gdzie są te najgroźniejsze. Prosimy, piszcie w komentarzach, gdzie dziury już są, gdzie widać, że niedługo będą. Jeśli macie przy sobie aparat (nawet ten z telefonu komórkowego) przysyłajcie na adres redakcji.

Na autorów najciekawszych zdjęć czekają 3 karnety na basen w Proszówkach (10-godzinne).

There are 5 comments

 1. Chciałbym zwrócić uwagę na wyjazd z Karoliny na ul. Krzeczowską. Był tam remont chyba w zeszłym roku. Wykonano odcinek pięknej nowej nawierzchni. Po pierwszym deszczu okazało się że na odcinku lekko licząc 30 m2 stoi woda (taki mały staw). Teraz jak wjedzie się w tą wodę to nie ma pewności że się wyjedzie, bo na całej szerokości (a jest tam dość szeroko) są ram ogromne dziury.
  Moje pytanie: kto wykonał ten remont, ile to kosztowało, kto te prace odebrał i dlaczego nikt nie wyegzekwował tego, żeby zostało to poprawione w ramach gwarancji.
  Osoby odpowiedzialne powinny być pociągnięte do odpowiedzialności za marnowanie publicznych pieniędzy.
  Uroczyście obiecuję, że jakiekolwiek uszkodzenie samochodu na którejkolwiek dziurze będę zgłaszał do zarządcy (zwykle Urząd Miasta Bochni) z roszczeniem odszkodowania, do czego zresztą wszystkich zachęcam.
  Procedura jest taka:
  1. wzywamy policję która sporządza notatkę,
  2. usuwamy usterki w warsztacie i koniecznie bierzemy fakturę,
  3. występujemy z wnioskiem do zarządcy drogi (najpierw musimy go ustalić) o odszkodowanie, dołączając kopie ww dokumentów,
  4. oczekujemy na pieniążki.

  POWODZENIA !!!

 2. PZD z Wisnicza jest mistrzem w łataniu dziur na drodze powiatowej Proszówki – Damienice .
  W poniedziałek załatali tylko 2 dziury , we wtorek
  następne 4 i tak im schodzi dniówka a kierowcy jak mieli dziury tak mają nadal .
  A starosta Całka prponuje jeszcze dpuscić drogę powiatową do transportu materiałów na budowaną autostradę , droga już jest rozjechana są dziury , pęknięcia droga się rozchodzi .Brak jest poboczy i chodników .W tym roku starostwo proponuje wybudować tylko 200mb. chonika prytej drodze , pomimo ze Wójt J.Lysy deklaruje 50% doplatę do chonika na całej długości drogi powiatowej.A powiat wszystko robi na przekór , ale panowie wybory się zbliżają i wyborcy was rozliczą za brak dobrych dróg i BRAK CHODNIKÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. przejedźcie się na Kurów i tą łączącą z Wiśnicką, chyba Bujaka albo jakoś tak. Z tego co pamiętam to na jesień była tam robiona kanalizacja albo wodę prowadzili, i teraz te wszystkie studzienki się pozapadały ! Jezdnia dwukierunkowa zmieniła się w jednokierunkową bo jak ktoś będzie chciał jechać drugim pasem to samochód rozwali!

 4. proszę spojrzeć jak wygląda droga od basenu w proszówkach do samej zielonej!!!!! To jest dopiero tor przeszkód… łata na łacie!!!! WSTYD

 5. Odnośnie Karoliny i Krzeczowskiej te drogi dopiero w tym roku są przeznaczone do remontu w ramach tzw. Schetynówki