Burmistrz Wiśnicza z absolutorium

Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska otrzymała jednogłośne wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok.
Podczas XXV Sesji Rady Miejskiej radni pozytywnie ocenili zarówno „Raport o stanie Gminy Nowy Wiśnicz”, jak i realizację ubiegłorocznego budżetu. W obradach uczestniczyło 14 radnych, którzy jednogłośnie poparli obie uchwały.
W 2025 roku wydatki gminy przekroczyły 120 mln zł, z czego ponad 30 mln zł przeznaczono na inwestycje.