Atak zimy. Jakie siły przeznaczono do odśnieżania dróg?

Wczoraj, w piątek 21 listopada, zima bez wątpienia zaskoczyła wielu kierowców. Zaskoczyła nie tylko ilością ale i długotrwałością opadów. Na atak zimy musiały jednak być przygotowane służby odpowiadające za odśnieżanie dróg. Jakie siły i środki przeznaczono na terenie powiatu bocheńskiego do utrzymania dróg powiatowych i wojewódzkich?

Na terenie powiatu bocheńskiego biegną odcinki trzech dróg wojewódzkich: 966 (Wieliczka – Łapanów – Tymowa), 965 (Zielona – Bochnia – Limanowa) oraz 964 (Kasina Wielka – Dobczyce – Wieliczka – Niepołomice – Ispina – Zielona – Szczurowa – Biskupice Radłowskie). Najwięcej emocji wzbudziły korki na drodze nr 955, w których utknęły również pojazdy służące do odśnieżania. Do utrzymania tych dróg na terenie naszego powiatu, przeznaczono następujące siły:

966 Łapanów – jedna opłużona solarka

964 Ispina jedna opłużona solarka

 965 Bochnia – Limanowa – 2 opłużone pługo piaskarki.

966 Łapanów – Tymowa – 1 opłużona pługo piaskarka

 

Z informacji od Powiatowego Zarządu Dróg w Bochni wynika. kolei, że 21.11.2025r., w ramach zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie Powiatu Bocheńskiego wyjechało w godzinach wczesano porannych  9 pługosolarek.

Utrzymanie zimowe na terenie miasta Bochni na drogach powiatowych jest realizowane przez Gminę Miasta Bochni w ramach zawartego porozumienia pomiędzy Powiatem a Miastem.