Reklama

Żołnierskie mormorando

Burmistrz Nowego Wiśnicza i Miejski Ośrodek Kultury organizują VI edycję Małopolskiego Konkursu Piosenki Żołnierskiej „Żołnierskie mormorando”. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 października w MOK-u w Nowym Wiśniczu.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 6 listopada, laureaci wystąpią podczas koncertu finałowego, który zaplanowany jest na 9 listopada. Wtedy też poznamy zwycięzców.

W konkursie mogą wystąpić zarówno soliści, jaki zespoły wokalno instrumentalne. Wykonawcy powinni zaprezentować dwie piosenki o tematyce żołnierskiej lub patriotycznej, który łączny czas trwania nie może przekroczyć sześciu minut. Mogą to być utwory już istniejące, bądź skomponowane specjalnie a konkurs.

Żeby zgłosić swój udział w konkursie należy wypełnić kartę zgłoszenia i złożyć w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Wiśniczu.

Jak zaznaczają organizatorzy organizując VI już edycję konkursu stwarzają okazję do konfrontacji bogatego repertuaru przez dzieci, młodzież i nauczycieli propagujących takie formy muzyczne. Bo jak mówił Józef Piłsudzki – Jeśli pieśń ma jakieś znaczenie, jeżeli to, co jest piękne, co odpowiada głębokiej potrzebie duszy ma jakiś wpływ – to pieśń żołnierska.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć w regulaminie.

There are 1 comments

 1. Dawna piosenko, piosneczko
  Mocnaś ty jak kamień
  Już zachodzi czerwone słoneczko
  A ty zawsze z nami
  Już zachodzi czerwone słoneczko
  A ty zawsze z nami
  Maszerujesz z żołnierzami raz i dwa
  Hej da, hej da, hej da
  Maszerujesz z żołnierzami raz i dwa
  Hej da, derum derum da :))

  P.S. PiłsudSki ;-{