Reklama

Jan Paweł II – Apostoł Pokoju

Wczoraj po południu w galerii bocheńskiego Domu Kultury otwarto wystawę „Jan Paweł II – Apostoł Pokoju”, na której zgromadzono fotografie wykonane przez papieskiego fotografa Arturo Mariego oraz koreańskiego mistrza obiektywu Baik Nam Sika.

Mamy nadzieję, że dzięki tym zdjęciom przypomnimy pontyfikat Ojca Świętego, Jego wielkie dokonania oraz , że wystawa przyczyni się do dalszej i jeszcze głębszej ewangelizacji – mówiła podczas wernisażu dyrektor MDK Dorota Halberda.

Ekspozycja prezentowana w MDK składa się z kilkudziesięciu wielkoformatowych fotografii, przedstawiających niemalże cały pontyfikat Papieża Polaka. Zdjęcia wykonali dwaj wybitni fotografowie Arturo Mari oraz Baik Nam Sik. Wystawa została przygotowana przez Katolickie Centrum Kultury a patronat honorowy nad nią objął ks. kardynał Stanisław Dziwisz.

Arturo Mari pochodzi z rodziny fotografów od kilku pokoleń związanej z Watykanem. Arturo kontynuuje tradycję dziadka i ojca jako oficjalny osobisty fotograf papieży. Uwieczniał na kliszy pontyfikat Piusa XII, Jana XXIII, Pawła VI, Jana Pawła I, Jana Pawła II. Towarzyszył też Benedyktowi XVI w jego pierwszej pielgrzymce po Polsce.

Koreański fotograf Baik Nam Sik kilkakrotnie podróżował wraz z polskim papieżem w jego pielgrzymkach po świecie. Efekty tych podróży będzie można obejrzeć już za kilka dni w Nowohuckim Centrum Kultury. Artysta sam dokonał wyboru swoich prac na wystawę, której celem jest upamiętnienie pontyfikatu Jana Pawła II.

Wystawa od kilku lat podróżuje po Polsce, ostatnio była prezentowana w pobliskiej Niegowici, która była pierwszym miejscem pracy świeżo wyświęconego księdza Karola Wojtyły.

null
null