Reklama

Jakie są największe zalety posiadania dobrego materaca sprężynowego?

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest materac sprężynowy. Aktualnie producenci gwarantują udoskonaloną wersję tradycyjnego modelu bonelowego, który znajdował się niemal w każdym domu. Jakie zalety mają materace sprężynowe?

Materac sprężynowy dobry dla kręgosłupa

Materac sprężynowy będzie doskonałym rozwiązaniem dla seniorów, par, a także osób z bólami kręgosłupa. Warto zwrócić uwagę, że aktualnie możemy wybrać produkty z wkładem typu kieszeniowym, multipocket oraz pocket plus. Dzięki umieszczeniu sprężyn w osobnych kieszonkach zyskujemy nie tylko komfort, ale również wysoką elastyczność punktową. W ten sposób nasze ciało otrzymuje odpowiednie podparcie, a kręgosłup układa się w naturalnej pozycji. Warto jednak zadbać o stopień twardości. Jest to gwarancja komfortu podczas snu. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, warto przetestować go na własnej skórze. W tym celu należy położyć się na materacu, a następnie włożyć dłonie pod lędźwie. Jeżeli możemy przesunąć je swobodnie ku górze, może oznaczać to, że materac jest za twardy. Kiedy dłonie zostaną zablokowane i mamy ograniczoną możliwość ruchów, podłoże jest zbyt miękkie.

Idealna twardość powinna umożliwić nam przesunięcie dłoni, jednocześnie odczuwając lekki opór. Warto zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas model materaca posiada 7 stref twardości. Dzięki temu rozwiązaniu podnosi się elastyczność wkładu. Jednym z producentów, który gwarantuje swoim klientom takie udoskonalenie, jest Hilding. W jego ofercie znajdziemy między innymi materac sprężynowy Hilding Step zapewniający wygodę oraz bezpieczeństwo kręgosłupa.

Dlaczego materac sprężynowy jest idealny dla par?

Wysoka elastyczność materacy sprężynowych zapewnia nie tylko wygodny sen i zdrowie dla kręgosłupa, ale również izolację ruchów. Jest to możliwe dzięki umieszczeniu sprężyn w osobnych kieszeniach. Dzięki temu wkład reaguje punktowo na ruchy ciała każdego użytkownika. Podczas zmiany pozycji porusza się wyłącznie sprężyna znajdująca się bezpośrednio pod ciałem oraz te położone w pobliżu. Zyskujemy w ten sposób uczucie komfortu nie tylko fizycznego, ale również psychicznego. Nie musimy się martwić, że nasze ruchy obudzą osobę śpiącą obok. Eksperci zalecają takie rozwiązanie parom o dużej różnicy wagowej. Dzięki temu możemy uniknąć staczania się osoby, która mniej waży. Jak to możliwe? Każda sprężyna znajduje się nie tylko w osobnej kieszonce, ale przede wszystkim elementy nie są ze sobą połączone. Warto również wspomnieć, że dodatkowa powłoka materiału pozwala uniknąć nieprzyjemnego uwierania w plecy.

Wokół materacy sprężynowych powstał mit mówiący o dźwiękach wydawanych przez sprężyny. Należy zdecydowanie podkreślić, że Hilding Step oraz inne modele w ofercie najlepszych producentów nie wydają dźwięków podczas zmian pozycji. Są tak samo ciche jak materace z wkładem piankowym.

Nie tylko sprężyny, ale również dodatkowe materiały

Należy również wspomnieć, że większość materacy sprężynowych posiada dodatkowe warstwy innych materiałów gwarantujących dodatkowe właściwości. Hilding Step został wyposażony w dodatkową piankę elastyczną FlexiFoam. Dzięki temu otrzymujemy jeszcze większą wytrzymałość oraz elastyczność punktową, co sprzyja zdrowiu naszego kręgosłupa. Materac Hybrid Bio to nie tylko wkład sprężynowy, ale również pokrowiec Aloe Vera, który odpowiada za ochronę przed bakteriami. Zapewnia również odpowiednią wentylację, co umożliwia zachowanie wysokiej higieny. Warto również zwrócić uwagę na rozwiązanie Janpol Klio, który jest materacem medycznym idealnym dla osób ze schorzeniami kręgosłupa. Dodatkowa warstwa pianki poliuretanową wzmacniającą sprężystość, trwałość i elastyczność.