Reklama

Rekordowa, dzienna liczba zakażonych koronawirusem w powiecie bocheńskim

Według dzisiejszego raportu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w powiecie bocheńskim odnotowano aż 75 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 
W Małopolsce odnotowano 19 przypadków osób, które można zakwalifikować do ozdrowieńców. W sumie w Małopolsce mamy już 1484 takich osób.  Tymczasem badania laboratoryjne wykazały obecność koronawirusa u aż 115 osób,  z czego 75 w powiecie bocheńskim. Od początku pandemii w naszym powiecie wykryto ten patogen u 252 osób.
Warto również zwrócić uwagę na dynamikę przyrostu osób zakażonych i przebywających w kwarantannie. We wtorek koronawirus był wykryty u 152 osób w naszym powiecie. Minęło zaledwie 5 dni, a liczba ta wzrosła o równe 100.  Z kolei 16 lipca, czyli w czwartek w kwarantannie w naszym powiecie przebywało 151 osób , według danych PSSE w Bochni, w sobotę były ich aż 453.
Jak widać koronawirus nie zniknął, nadal pozostaje realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia. Tym bardziej apelujemy o zachowanie ostrożności, używanie maseczek, dezynfekowanie rąk.
Źródło informacji: MUW,  WSSE w Krakowie.