Reklama

Raport ws. koronawirusa – 05.05.2020

Małopolski Urząd Wojewódzki informuje o kolejnych przypadkach zarażenia wirusem SARS CoV-2. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 992 osób.

Obecność wirusa wykryto u 7 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 5 do 72 lat. 1 z osób pochodzi z Krakowa, 1 z Nowego Sącza, aż 7 z powiatu limanowskiego, a po 3 z powiatu nowosądeckiego oraz myślenickiego. Niestety w gronie zarażonych znalazła się także 1 osoba z powiatu bocheńskiego.
Aktualnie 3 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Małopolski Urząd Wojewódzki informuje, że otrzymał informację z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To dwie kobiety i trzech mężczyzn, w wieku od 17 do 54 lat. Co ważne, dwie z nich to mieszkańcy powiatu bocheńskiego. Trzy kolejne osoby pochodzą z powiatu myślenickiego. Wcześniej większość z nich przebywała w izolacji domowej. Łącznie w Małopolsce za ozdrowieńców uznano 288 osoby.

Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Bochni informuje, o nowych przypadkach zachorowań na terenie powiatu bocheńskiego:
Odnotowano łącznie 129 przypadków zarażenia koronawirusem SARS CoV-2.
– 47 osób jest hospitalizowanych
– 46 przebywa w izolacji domowej
– 5 osób zmarło, w przypadku dwóch nie stwierdzono, aby przyczyną był koronawirus
– 31 osób zostało uznane za ozdrowieńców

Aż 54 przypadki dotyczą Domu Pomocy Społecznej w Bochni (36 chorych podopiecznych, w tym 14 ozdrowieńców, 1 zmarły oraz 17 pracowników).

źródło informacji: WSSE w Krakowie, PSSE w Bochni.