Beata Szydło odwiedziła Bochnię

W ostatnim tygodniu kampanii wyborczej, w poniedziałek 3 czerwca, Bochnię odwiedziła Beata Szydło – kandydatka do eurparlamentu, którą wspierali była wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko oraz były minister infrastruktury – Andrzej Adamczyk. Była premier zachęcała do oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość w zbliżających się wielkimi krokami wyborach.

Zanim Beata Szydło rozpoczęła spotkanie z mieszkańcami (niewielka frekwencja) oraz mediami wdała się w dyskusję z byłą Przewodniczącą Rady Powiatu Bocheńskiego – Joanną Solak, której nie zadowalały odpowiedzi byłej premier, gdyż dało się usłyszeć zdania o braku argumentów.

W samym wystąpieniu Beata Szydło oraz Józefa Szczurek-Żelazko i Andrzej Adamczyk poruszyli kilka wątków, które są motywem przewodnim kampanii wyborczej PiS. To kwestie związane z zielonym ładem, wynikającym z niego zagrożeniem ekonomicznego ubóstwa zwłaszcza wśród biedniejszej i starszej grupy społeczeństwa, a także bezpieczeństwem państwa.  Przekonywali, że tylko politycy Prawa i Sprawiedliwości są w stanie skutecznie walczyć w parlamencie europejskim o interesy Polski.