Jaki kurs angielskiego wybrać? Postaw na przygotowanie do egzaminu językowego Cambridge!

Cel zdobycia certyfikatu Cambridge jest bardzo ambitny i będzie wymagać solidnego przygotowania. Jednocześnie może zupełnie zmienić Twoją sytuację życiową, w tym także pomóc zdobyć lepszą pracę czy rozpocząć studia za granicą. Aby jak najlepiej przyswoić wymagany materiał, wybierz kurs Cambridge Exams!

 

Jak zaplanować przygotowania do egzaminu Cambridge?

Przede wszystkim musisz ustalić swój poziom języka angielskiego, a także zdecydować się na konkretny egzamin. Jeśli masz już jakieś umiejętności łatwo je przetestujesz z pomocą ogólnodostępnych testów np. w wybranej szkole językowej. Dzięki temu wybierzesz odpowiedni poziom egzaminu Cambridge. Do wyboru masz:

  • A2 Key (KET) – egzamin na podstawowym poziomie zaawansowania (A2),
  • B1 Preliminary (PET) – potwierdzający poziom średnio-zaawansowany niższy (B1) i umiejętności komunikacyjne w życiu codziennym,
  • B2 First (FCE) – egzamin na poziomie średnio zaawansowanym wyższym (B2), może przydać się w sprawach zawodowych oraz chęci podjęcia studiów za granicą,
  • C1 Advanced (CAE) – na poziomie zaawansowanym (C1),
  • C2 Proficiency (CPE) – egzamin prestiżowy, potwierdza najwyższy poziom zaawansowania i komunikację na poziomie języka ojczystego.

Kolejnym krokiem jest wybór kursu przygotowawczego. Może on trwać krócej (np. kilka miesięcy) lub dłużej (np. cały rok z podziałem na dwa semestry). Najlepiej od razu zaplanuj zdanie egzaminu w konkretnym miesiącu, a nawet dokładnym terminie. Nie zapomnij zarejestrować się z wyprzedzeniem. Często szkoły językowe, tak jak Lincoln, jednocześnie przeprowadzają kurs Camridge Exams oraz mają uprawnienia do wydawania certyfikatów. Nie musisz zatem szukać dwóch osobnych placówek do osiągnięcia celu.

Kurs Camridge Exams: online czy stacjonarnie?

Tak naprawdę kurs języka angielskiego Cambridge Exams musisz dopasować do swoich indywidualnych preferencji. Zajęcia online mają tę przewagę, że są bardziej elastyczne. Umożliwiają naukę w każdych warunkach, bez względu na miejsce. To duża oszczędność czasu związanego z dojazdami do wybranego miejsca. Poza tym, jeśli są to lekcje indywidualne, łatwiej dostosować tempo nauki. Lektor może bardziej skupić się na Twoich indywidualnych problemach z przyswojeniem pewnych obszarów związanych z językiem. Na bieżąco zareaguje na popełniane błędy.

Z kolei kurs do egzaminu Camridge stacjonarny daje duże pole do przeprowadzania konwersacji. Pomoże to rozwinąć zdolności mówienia w obcym języku, a nawet przełamać barierę rozmawiania z drugim człowiekiem. Lekcje w grupach są bardziej dynamiczne. Mogą być też pretekstem do wzajemnej motywacji oraz wspierających rozmów.

Szkoła Lincoln umożliwia darmowe lekcje próbne, dzięki czemu możesz poznać bliżej formę nauki. Samemu zdecydujesz, czy odpowiada ona Twoim potrzebom.

Dobry kurs językowy, czyli jaki?

Nie każdy kurs Camridge Exams będzie tak samo efektywny. Warto dokładnie zapoznać się z tym, co wchodzi w skład oferty. Przykładowo, szkoła językowa Lincoln udostępnia dla swoich uczniów bibliotekę z książkami i filmami w języku obcym, aby jeszcze bardziej szlifować swoje umiejętności. Możesz też skorzystać z bezpłatnych konsultacji oraz pakietów konwersacyjnych. Dużym plusem są też zajęcia przygotowane stricte pod egzaminy Cambridge, aby oswoić się z ich formą.

Dzięki temu będziesz na bieżąco śledzić swoje postępy i reagować na aktualne napotkane problemy. Pomoże Ci to opanować wymagany materiał, co doprowadzi do pozytywnie zdanego egzaminu Cambridge.

Dobry kurs Camridge Exams powinien być też prowadzony przez doświadczonych lektorów. Koniecznie zapoznaj się z kadrą w wybranej szkole i poczytaj opinie innych uczniów. Warto też orientacyjnie dowiedzieć się, jaka jest zdawalność egzaminów w danej placówce.