Makulatura na misje. Kolejna edycja akcji za nami. Zdjęcia

Dzięki ludziom dobrej woli i o otwartym sercu  w Centrum Dziecka w Yaounde w Kamerunie powstaną następne sale przedszkolne dla dzieci pozbawionych opieki.

 

W sobotę 18 maja 2024 r przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni odbyła się druga w tym roku zbiórka makulatury na misje.  Zainteresowanie akcją było duże. Zebraliśmy 12 330 kg zużytego papieru i tektury. Cztery osoby przekazały ofiary pieniężne. Tak, więc na wyposażenie następnych sal przedszkolnych przekazaliśmy 5 334,00 zł.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach pracowało pięcioro tutejszych parafian, za co składamy im gorące wyrazy wdzięczności. Tradycyjnie do akcji „Makulatura na misje” oprócz bardzo licznych osób indywidualnych włączyły się przedszkola, szkoły i różne instytucje.

I tym razem nie zawiodły: Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepubliczne Przedszkole w Bochni, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Biesiadkach, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce, Szkoła Podstawowa im. Anny Iskry w Mietniowie, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kazimierza Brodzińskiego w Bochni, Filia Gminnej Biblioteki w Siedlcu. Do akcji włączyły się również: Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo w Bochni Kolektura LOTTO nr 021360 w Bochni, Bogdan Burski „ARTDIG” w Bochni, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kołdras w Bochni, Gospoda nad Rabą Agata Kołdras, PROMO – SPORT w Bochni, Usługi Pośrednictwa Ubezpieczeniowego Jacek Tyrka, Brzeska Pracownia Cukiernicza Jacek i Edyta Glonek, FPHU BILIT Jerzy Dymura w Starym Wiśniczu, Monika Stypa „MONIS” Dystrybucja Sprzedaż Detaliczna i Hurtowa Zniczy w Bochni, Cukiernia Broszkiewicz w Bochni.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do bocheńskich sklepów, instytucji i portali internetowych, które bezinteresownie umieszczają plakaty i informacje o Akcji „Makulatura na misje”.

Dzięki sobotniej zbiórce, oraz ludziom o otwartym sercu Siostry Pasjonistki będą mogły przyjąć następne dzieci do przedszkola. Na przyjęcie do przedszkola czeka jeszcze dużo dzieci, które są pozbawione opieki i jedzenia przez cały dzień.

Wszystkim wymienionym i niewymienionym darczyńcom za każdy oddany kilogram makulatury s. Kolbena i wspólnota sióstr Pasjonistek składa gorące podziękowania i zapewnienie o modlitwie i odprawianych Mszach świętych w intencji wszystkich wspomagających dzieło budowy Centrum Dziecka w Yaounde w Kamerunie .

 

Zachęcamy również w miarę możliwości do przekazywania ofiar na budowę Centrum na konto:  

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,

Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock

Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000

dopisując przeznaczenie ofiary: – na budowę CENTRUM DZIECKA,

 

Maria Ślusarz

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT

Oddział przy Parafii św. Pawła Ap. w Bochni