Reklama

Młodzi, zdolni, z przyszłością… Zdjęcia

Starosta Adam Korta wręczył 59 uczniom stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne oraz postawę społeczną i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej bądź środowiska lokalnego. Stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe odebrało 36 uczniów, 17 uczniów za osiągnięcia sportowe, 4 za osiągnięcia artystyczne, a dwóch uczniów stypendium za postawę społeczną i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej.

 

Wśród wyróżnionych najliczniejszą grupą okazali się uczniowie Mechanika i I LO w Bochni. Stypendia otrzymali także uczniowie II LO w Bochni, Budowlanki oraz Ekonomika.

Te stypendia są ukoronowaniem waszej ciężkiej pracy. Wasze sukcesy zarówno w obszarze osiągnięć naukowych, artystycznych czy w dziedzinie sportu są imponujące i zasługują na docenienie. Mam jednak nadzieje, że te stypendia, będą dla Was kolejną motywacją do dalszych działań – mówił starosta Korta.

 

Uczniowie którzy otrzymali stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe czyli oprócz wysokiej średniej oraz wzorowego zachowania, brali udział w konkursach:

1. Marcin Kokoszka uczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni, Laureat I miejsca w grupie EXPERT w konkursie PIX 2019 – Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Oprogramowaniu oraz II miejsca w XIV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Informatycznej.

2. Krystian Romuzga uczeń Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni, zdobywca I miejsca w etapie okręgowym i IV miejsca w etapie centralnym IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej.

3. Piotr Maciejowski uczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni, Laureat I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy Hotelarsko – Geograficznej.

4. Paulina Lalik uczennica Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni, która brała udział w finale ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

5. Mateusz Robaczyński , uczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni, Finalista konkursu „Wiedzy o Sejmie RP.

6. Karolina Noworolska , uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, zdobywczyni III miejsca w IV edycji konkursu ogólnopolskiego z mitologii.

 

Uczniowie, którzy otrzymali stypendium naukowe za wysoką średnią i wzorowe zachowanie:

1. Zespół Szkół Nr 1 – Jakub Cabaj, Tomasz Litwinek, Zuzanna Stal, Klaudia Gawrońska, Mateusz Cholewa, Patrycja Panna, Weronika Wrona, Wojciech Brust, Michał Bizoń, Katarzyna Jaskierska.

2. Zespół Szkół Nr 2 – Adrian Kasperczyk, Zuzanna Krzywda, Justyna Wojas, Jakub Mytnik, Patrycja Borowiec.

3. Zespół Szkół Nr 3 – Kinga Synowiec, Natalia Gicala, Magdalena Śliwa, Agata Trojan, Magdalena Tomala, Ewelina Orzechowska, Gabriela Hojniak, Alicja Sędzik, Karolina Wójcik.

4. I Liceum Ogólnokształcące – Mariusz Kornaś, Anna Grabarz, Joanna Mazurek, Natalia Wójtowicz, Julia Głowa.

5. II Liceum Ogólnokształcące – Justyna Gajewska.

 

Stypendium za osiągnięcia artystyczne otrzymali:

1. Maciej Struzik uczeń Zespołu Szkół Nr 1, zwycięzca XV Konkursu Modeli Redukcyjnych „Ogniwko2019″, wyróżniony również na XV Międzynarodowym festiwalu Modelarskim.

2. Patrycja Joniec uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, za udział w Finale X Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Tuchowa.

3. Weronika Czyż , uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, Finalista Ogólnopolskiego Konkursu#M1 TalentShow.

4. Justyna Styczeń , uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, „Młody Talent 2019″ w kategorii form muzycznych w przeglądzie Młode Talenty 2019 roku.

 

Stypendium za osiągnięcia sportowe otrzymali:

1. Oliwia Sowa , uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, m.in. za Powołanie do Kadry Polski juniorek, oraz czołowe miejsca w biegach.

2. Wojciech Kasperski , uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, m.in. Członek kadry narodowej Polskiego Związku Tenisowego, medalista Mistrzostw Polski.

3. Hubert Knap , uczeń Zespołu Szkół Nr 2, m.in. za powołanie do kadry narodowej ju-jitsu oraz za zwycięstwa podczas Mistrzostw Polski w grapplingu.

4. Julia Gut , uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, mi.n za powołanie do kadry narodowej judo juniorek oraz czołowe miejsca w Pucharze Europy i Polski.

5. Kamil Gawlik , uczeń Zespołu Szkół Nr 1, Drużynowy wicemistrz Polski w Mistrzostwach Polski małych Form i Latających Skrzydeł i Modeli Halowych.

6. Wojciech Stefaniak , uczeń Zespołu Szkół Nr 1, m.in. za udział w Mistrzostwach Polski w futsalu do lat 18 oraz 20.

7. Igor Dymura , uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, m.in. za zdobycie tytułu Mistrza Polski w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu do lat 18

8. Łukasz Gorczyca , uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, zbobywca II i III miejsca w finale wojewódzkim Licealiady Młodzieży oraz biegu na 400 m Małopolskiej Licealiady Młodzieży.

9. Kacper Paruch , uczeń Zespołu Szkół Nr 1, za zdobycie Wicemistrzostwa Polski w futsalu do lat 16.

10. Alicja Bieżychudek , uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, m.in. za zajęcie 1 miejsca w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych.

11. Jakub Mateusz Pasiut , uczeń Zespołu Szkół Nr 2, Młodzieżowy Mistrz Polski w futsalu do lat 18.

12. Agnieszka Blum , uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, Zawodniczka sekcji koszykówki MOSIR jak również medalistka Drużynowych Biegów Przełajowych.

13. Dawid Burek , uczeń Zespołu Szkół Nr 2, Młodzieżowy Mistrz Polski w futsalu do lat 18

14. Michał Bieniek , uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, Finalista Licealiady Młodzieży Szkolnej w Biegach.

15. Aleksandra Podsiadło , uczennica Zespołu Szkół Nr 1, m.in. za 2 miejsce w Małopolskiej Lidze Koszykówki Juniorek z tytułem wicemistrzyń województwa.

16. Jakub Kleszcz , uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, za zajęcie 2 miejsca w Wojewódzkich Drużynowych Biegach Przełajowych.

17. Krzysztof Filipek , uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, m.in. za czołowe miejsce w finale wojewódzkiej Licealiady w drużynowych biegach przełajowych.

 

Stypendium za postawę społeczną i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej bądź środowiska lokalnego otrzymali: Jakub Adamczyk , uczeń II Liceum Ogólnokształcącego oraz Ksenia Wojciechowska , uczennica Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni.

W tym roku o stypendium Starosty ubiegało się aż 116 uczniów, w tym 82 za wybitne osiągnięcia naukowe, 4 za wybitne osiągnięcia artystyczne i 2 za postawę społeczną i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej bądź środowiska lokalnego oraz 28 za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu. Z przyczyn formalnych zostały odrzucone dwa wnioski o stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe.

Aby otrzymać stypendium należało się wykazać wysoką średnią ocen i wzorowym zachowaniem, a także udziałem w konkursach, olimpiadach przedmiotowych, zawodach o randze mistrzowskiej lub innymi ponadprogramowymi osiągnięciami.

 

Informacja nadesłana