Dzisiaj Derby. BKS Bochnia zagra z GKS Drwinia

Dzisiaj o 17, Bocheński KS po raz ostatni w tym sezonie zaprezentuje się przed swoją publicznością w rozgrywkach V ligi. Rywalem gospodarzy będzie GKS Drwinia, z którym gra toczyć się będzie nie tylko o miano najlepszej drużyny powiatu bocheńskiego, ale również o podtrzymanie nadziei bochnian na awans do IV ligi.

BKS Bochnia wciąż liczy się w walce o awans do IV ligi. To fakt, choć są to – patrząc realnie – szanse przede wszystkim teoretyczne. Ekipa Marcina Leśniaka do drugiego Sokoła Słopnice traci aż 3 punkty, co biorąc po uwagę że zostały zaledwie 2 kolejki do końca sezonu, każe szukać szans BKS nie tylko w swojej skuteczności, ale i w gorszej dyspozycji Sokoła. Ten w dwóch ostatnich meczach, z dużo słabszymi rywalami, musiałby stracić aż 4 punkty.

Ci, którzy patrzą na reakcję Sokoła na zwycięstwa bochnian trzeba chwilę zastopować. Rywalem BKS będzie GKS Drwinia. Co prawda jesienią bochnianie pewnie pokonali drwinian na wyjeździe (1-3), ale w roku kalendarzowym 2023, to zespół Łukasza Kuliga zdobył 30, o 4 punkty więcej, od gospodarzy dzisiejszego meczu.

Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek, w którym oba zespoły będą chciały pokazać swoją dominację w regionie. Gospodarze będą chcieli dalej liczyć się w pościgu za Sokołem, GKS zechce te nadzieje BKS zgasić i zrewanżować się za wspomniane jesienne derby.

W innym meczu, Korona Niedzieliska zmierzy się na swoim stadionie z Kolejarzem Stróże.

 

Program 29 kolejki:

Dunajec Nowy Sącz   3-2      Watra Białka Tatrzańska

Bocheński KS –          GKS Drwinia

Korona Niedzieliska  –          Kolejarz Stróże

Metal Tarnów –          Tarnovia Tarnów

Radłovia Radłów       –          Jarmuta Szczawnica

Sokół Słopnice           –          Zalesianka Zalesie

Dunajec Zakliczyn     –          Orkan Szczyrzyc

Tuchovia Tuchów       –          GLKS Gromnik