reklama a

Dyżury świąteczne i nocne aptek

W 2023 roku podobnie jak w latach poprzednich, dyżury nocne oraz dyżury w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy – pełnić będzie Apteka ogólnodostępna REMEDIUM w Bochni, Plac Świętej Kingi 1/2.

Uchwałę w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu bocheńskiego w 2023 roku przyjęła Rada Powiatu w Bochni. Uchwała została zaopiniowana przez: Burmistrza Miasta Bochnia, Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz, Wójta Gminy Bochnia, Wójta Gminy Rzezawa, Wójta Gminy Drwinia, Wójta Gminy Żegocina, Wójta Gminy Lipnica Murowana, Wójta Gminy Trzciana, Wójta Gminy Łapanów oraz Okręgową Radę Aptekarską w Krakowie.

Ustalono, iż na terenie powiatu bocheńskiego w dni robocze (poniedziałek – piątek) apteki jednozmianowe pracować będą w godzinach 8:00 – 16:00, dwuzmianowe w godzinach 8:00 – 20:00. W soboty jednozmianowe w godzinach 8:00 – 14:00 w co drugą sobotę, dwuzmianowe w godzinach 8:00 – 14:00 w każdą sobotę. W dniach zwyczajowo przedświątecznych tj. Wigilia, Sylwester, Wielka Sobota apteki jedno i dwuzmianowe w godzinach 8:00 – 14:00.