Reklama

O „Karierach chłopskich synów” w Civitas Christiana

14 czerwca w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Bochni przy ul. Białej 1, mgr Janina Kęsek wygłosiła wykład pt. „Kariery chłopskich synów” w ramach warsztatów do Konkursu Historycznego „Ziemia bocheńska od przeszłości do teraźniejszości”.

 Młodzież szkól ponadgimnazjalnych zapoznała się podczas warsztatów z przykładami wielu postaci pochodzących zarówno z regionu bocheńskiego jaki i z dalszych okolic. Osoby te których wszystkich nie sposób wymienić, swoje kariery rozpoczynały najpierw od szkół w rodzinnych miejscowościach o kształceniu gruntownym, by dalszą naukę kontynuować w Gimnazjum im. króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Odegrały one następnie ogromnie ważną rolę zarówno w dążeniu do odzyskania niepodległości jak i w dalszej kolejności w odbudowywaniu państwa polskiego.

Uczestnikami warsztatów była młodzież ze Szkół: w Bochni nr 2 im. St. Konarskiego z Anetą Jeliczką, CKZiU z Danutą Trzósło, 2 LO im. Orła Białego z Elżbieta Zagórską oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego Ireneusz Sobas.

 

Informacja nadesłana