Gmina Bochnia. Niepodległościowa wieczornica w Cikowicach. Zdjęcia

W sobotę 12 listopada 2022 roku w Wiejskim Domu Kultury w Stanisławicach odbyła się uroczysta Wieczornica Patriotyczna z okazji 104 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, przygotowana przez instruktora kultury miejscowej placówki Elżbietę Miękina.
Aktorzy: dzieci i młodzież wprowadzili zaproszonych gości w wyjątkowy nastrój, pełen głębokiej refleksji nad historią i współczesnością naszej ojczyzny. Cała uroczystość miała bardzo podniosły i uroczysty charakter i wzbudziła duże zainteresowanie lokalnej społeczności. Była to okazja do wspólnego świętowania wolności i uczczenia pamięci osób, które o tę wolność walczyły.
Za wspólnie spędzony czas jeszcze raz serdecznie dziękujemy licznie przybyłym zaproszonym gościom oraz mieszkańcom. Organizatorzy wydarzenia: Świetlica Wiejska oraz Pani Sołtys Lucyna Łach dziękują za wsparcie działalności wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi, jego zastępcy Ewelinie Makowskiej, Dyrekcji Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Łapczycy Robertowi Twardosz, Dyrekcji Zespołu Szkół Gminnych w Stanisławicach Annie Bukowiec, Joannie Strach, Radzie Sołeckiej Tomaszowi Łach, Anecie Ćwierz oraz rodzicom: Magdalenie Pajor, Alicji Bruzda, Urszuli Fryczek, Ewelinie Cagiel, Klaudii Kaźmierczyk – powiedziała Elżbieta Miękina – kierownik WDK w Cikowicach