Trzy razy złoto dla powiatu bocheńskiego

Kilka dni temu na krakowskich Błoniach odbyły się Wojewódzkie Zawody w Biegach Przełajowych. Uczniowie powiatu bocheńskiego zajęli w nich aż trzy pierwsze miejsca.

Pierwsze miejsce w biegu indywidualnym na dystansie 1500 m. zdobył Dominik Tabor (rocznik ’95) z Gimnazjum w Nowym Wiśniczu, który pokonał 110 biegaczy. Do osób, które z Krakowa wróciły ze złotym medalem należy także Anna Mikler z Gimnazjum w Mikluszowicach. W biegu indywidualnym na dystansie1000 m. zostawiła za sobą 106 zawodniczek. Złoto wywalczył również Dariusz Molek (rocznik ’94) z Gimnazjum w Łapanowie, który na dystansie 1500 m. wyprzedził 119 zawodników.

Ze srebrnym medalem wróciła Paulina Jacewicz ze Szkoły podstawowej w Łapanowie, która startowała w biegach indywidualnych na dystansie 800 m. Tylko o 2 pkt. pokonała ją reprezentantka powiatu nowotarskiego.

Brązowy medal wywalczył Michał Matląga ze Szkoły Podstawowej w Bytomsku, który startował na dystansie 1000 m. wśród 116 zawodników. Trzecie miejsce zajął także Marcin Kluba (rocznik ’93) z Gimnazjum w Łapanowie w biegu indywidualnym na dystansie 1500 m. wśród 117 zawodników oraz Dawid Nowak (rocznik ’94) również z Gimnazjum w Łapanowie w biegu na dystansie 1500 m. wśród 120 zawodników.

W tych zawodach startowali także uczniowie szkół średnich. Wśród 39 zespołów chłopcy z bocheńskiego Zespołu Szkół nr 2 znaleźli się tuż za podium, na IV miejscu. W rywalizacji dziewcząt najlepsze z powiatu bocheńskiego okazały się uczennice z II LO w Bochni, które wśród 28 zespołów zajęły V miejsce.