Reklama

Wiceminister Zdrowia odwiedził bocheński szpital

Waldemar Kraska, Wiceminister Zdrowia odwiedził bocheński szpital, gdzie spotkał się z władzami powiatu, dyrekcją i pracownikami szpitala.

Minister Kraska wspólnie z posłanką Józefą Szczurek Żelazko spotkali się z ordynatorami poszczególnych oddziałów oraz oddziałowymi gdzie rozmawiali o sytuacji placówki i problemów z jakimi się mierzą. Interesował się także czasem w którym medycy walczyli z epidemią. Nie zabrakło podziękowań za ciężką pracę.

Minister odwiedził SOR, Oddział Intensywnej Terapii, Chirurgię i Pracownię Endoskopii. Zapoznał się z inwestycjami, które udało się zrealizować w ostatnim czasie.

Bardzo się cieszę, że pan minister odpowiedział na zaproszenie Pani Poseł oraz moje i odwiedził szpital.  Mogę z dumą przyznać, że był pod wrażeniem nie tylko sytuacji szpitala, ale również zabezpieczenia medycznego i modernizacji oddziałów, soru czy poradni specjalistycznych. 1500 porodów, skomplikowane operacje jak choćby ostatnia, która pozwoliła na uratowanie życia pacjentowi z raną kłutą serca, to tylko niektóre sukcesy tej placówki — mówi starosta Adam Korta