Reklama

Otwarto nowe boisko w Bogucicach

W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Bogucicach. To kolejny obiekt sportowy, który powstał w gminie Bochnia z myślą o jej najmłodszych mieszkańcach.

W uroczystości wzięli udział: Marta Malec-Lech (Członek Zarządu Województwa Małopolskiego), Wiesław Krajewski (Poseł na Sejm RP), Piotr Dziurdzia (Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego), Mariusz Zając (Radny Powiatu Bocheńskiego), Ewelina Makowska (Zastępca Wójta Gminy), Katarzyna Kursa (Skarbnik Gminy) Stanisław Rachwał (Radny Rady Gminy), a także Dyrektor szkoły Beata Biernat-Kuczek, Joanna Wójcik Przewodniczący Rady Rodziców, proboszcz parafii w Mikluszowicach ks. dr Adam Dynak, ks. Bogusław Sobusiak, nauczyciele, uczniowie i rodzice.

Na otwarcie boiska miejscowa młodzież przygotowała wspaniały występ artystyczny. Uroczystego przecięcia wstęgi na nowym boisku dokonali zaproszeni goście oraz uczniowie. Następnie wszyscy zebrani mieli okazję przetestować nowy obiekt.

Na budowę boiska Gmina Bochnia uzyskała dofinansowanie w wysokości 124 660,00 zł ze środków budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu pn. „Małopolska Infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”.
To jest najnowocześniejsze, wielofunkcyjne boisko na terenie gminy o nawierzchni ze sztucznej trawy. Boisko powstało na istniejącym boisku trawiastym. Zakres wykonanych zgodnie z umową prac obejmował: roboty przygotowawcze, wykonanie podbudowy, ułożenie nawierzchni ze sztucznej trawy wraz z malowaniem linii, montaż piłkochwytów i wyposażenie sportowe: bramki do piłki ręcznej, słupki do siatkówki i do tenisa, siatka do tenisa i do siatkówki.
Wartość zrealizowanej inwestycji to ponad 0,4 mln złotych.

 

informacja nadesłana