Reklama

V Bieg Pileckiego w Jodłówce już za nami

Prawie 150 osób pobiegło, w miniony weekend,  na trzech dystansach by po raz piaty upamiętnić rotmistrza Witolda Pileckiego.
Kciuki za uczestników biegu trzymali Zofia Pilecka-Optułowicz – córka rotmistrza i  Andrzej Pilecki – syn rotmistrza. Swojego patronatu udzieli również Starosta Bocheński i IPN Oddział w Krakowie. V Bieg Pileckiego w Jodłówce był częścią projektu pn. Lekcja patriotyzmu z Rotmistrzem Witoldem Pileckim współfinansowanego przez Województwo Małopolskie.
Ponadto bieg wspierali:
IPN o/Kraków
Powiat Bocheński
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie
Stalprodukt S.A.
MCP sp. z o.o.
KPAS sp. z o.o.
Instytut Pileckiego
Zwycięzcy:
Dystans 600 m kat. open:
1.Marcel Błąkała
2. Remigiusz Ryba
3. Jan Wawrzonek
Dystans 1500 m kat. open:
1. Hubert Młotkiewicz
2. Kamil Bulanda
3. Rafał Dziadowiec
Dystans 10 km kobiet kat. open:
1. Patrycja Świerczek
2. Marzena Gut
3. Agata Lis
Dystans 10 km mężczyzn kat. open:
1. Grzegorz Bednarz
2. Dominik Kryca
3. Waldemar Matyjaszek
Wśród nagrodzonych, obok zwycięzców poszczególnych klasyfikacji, znaleźli się również: najmłodsza uczestniczka (Joasia 5 lat), najmłodszy uczestnik biegu na 10 km (Wiktor 13 lat) oraz najstarsza uczestniczka biegu (Barbara Prymakowska 79 lat) i najstarszy uczestnik biegu (pan Jan 74 lata). Nagrody wręczali Adam Korta – Starosta Bocheński, przedstawiciel WCR Tarnów oraz członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Najemnicy Bocheńscy”. W pakietach startowych na biegaczy czekała niespodzianka w formie liściku od syna Rotmistraza – Andrzeja Pileckiego.
O poczęstunek dla biegaczy zadbały utalentowane członkinie Stowarzyszenia Moc Radości w Jodłówce oraz Rada Rodziców PSP w Jodłówce i Taste Chef Anna Odroń. Czas mierzył Pomiar Czasu Ostrowski. O bezpieczeństwo na trasie zadbali niezawodni druhowie i druhny z OSP Jodłówka i OSP Borek. Na dystansie 10 km biegaczom towarzyszyła Policja oraz karetka.
Punkty z wodą były prowadzone przez uczniów (wolontariuszy) Publicznej Szkoły Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Jodłówce. Całą imprezę prowadziła Wanda Janta.
Informacja nadesłana