Reklama

Od dzisiaj strajk nauczycieli

Negocjujący z rządem przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych nie osiągnęli porozumienia i zapowiedzieli, że dzisiaj rozpocznie się w całej Polsce strajk kadry nauczycielskiej. Na terenie powiatu bocheńskiego nie wszystkie szkoły wezmą udział w proteście.

Protestu nie będzie w Zespole Szkół nr 1 i Zespole Szkół nr 2 w Bochni. Podobnie będzie w Łapczycy, gdzie ZNP nie zorganizował referendum strajkowego i w związku z tym, zarówno szkoła, jak i przedszkole pracują w okresie trwania akcji protestacyjnej wg harmonogramu – powiedział Jerzy Noskowiak dyrektor Zespołu Szkół Gminnych w Łapczycy.

W I i II LO w Bochni nauczyciele przystąpią do strajku. W obu placówkach deklarowane są zajęcia dla uczniów, którzy pojawią się w szkole. W I LO „przewidziane są zajęcia opiekuńcze” – jak poinformowała nas dyrektor Jolanta Kruk. Z II LO wpłynęła do nas podobna informacja, również lakoniczna: „jeżeli dojdzie do strajku, szkoła zapewni opiekę uczniom, którzy w tym dniu przyjdą do szkoły” – napisała nam dyrektor szkoły Edyta Mierzwińska.