reklama a

Józefa Szczurek-Żelasko: Nowa komenda Policji w Brzesku z dotacją 40 milionów złotych

Blisko 40 mln zł zostało przeznaczone na budowę nowej komendy w Brzesku. O przyznaniu dotacji poinformowała poseł Józefa Szczurek-Żelazko podczas wczorajszej konferencji prasowej.

Bardzo zależało mi, aby te środki trafiły do Brzeska. Stąd moje działania w tej sprawie. Obecny budynek policji nie spełnia standardów. Nowa komenda  powstanie w sąsiedztwie brzeskiego szpitala, w tym rejonie planowana jest także w przyszłości komenda straży pożarnej – mówi Józefa Szczurek-Żelazko.

Środki na budowę komendy pochodzą z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025”, , w którym na modernizację służb mundurowych przewidziano ponad 10 mld złotych. Dla policji zostanie przeznaczone 6, 4 mld złotych, a na same inwestycje budowlane  w tym między innymi  nową komendę w Brzesku  – 1,6 mld.

Inwestorem budowy komendy będzie KW Policji w Krakowie.  Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na realizację zadania.  Nowa siedziba brzeskiej policji  powstanie na działce należącej do powiatu. Projekt na realizacje inwestycji jest już gotowy, podobnie jak wszystkie konieczne zezwolenia.

Cieszę się, że inwestycja o którą zabiegano od lat, będzie realizowana, również dzięki moim staraniom – powiedziała posłanka Józefa Szczurek Żelasko.