Reklama

Nowa sala gimnastyczna w wiśnickim „Plastyku”

W grudniu 2021 r. zakończono  realizację zadania pn.  Przebudowa istniejącej sali gimnastycznej w PLSP im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu.  Inwestycję dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Koszt przebudowy wyniósł  3,1 mln zł, a prace trwały dwa lata. W ramach zadania przebudowano istniejący budynek sali gimnastycznej wraz z wykonaniem niezbędnych prac rozbiórkowych oraz wykonaniem przewiązki oraz wewnętrznych instalacji: wentylacji mechanicznej, wody, kanalizacji sanitarnej, C.O., elektryki z zewnętrznymi odcinkami instalacji wody, kanalizacji sanitarnej, elektryki i kanalizacji deszczowej, przebudowa budynku internatu w zakresie wykonania połączenia z przewiązką, wykonano również utwardzone dojścia i dojazdy do hali.

W nowo oddanym budynku sali gimnastycznej znajdują się liczne pomieszczenia. Na parterze, oprócz boiska znajduje się  zaplecze sanitarne, pomieszczenie dla nauczyciela, pracownia podstaw projektowania i siłownia. Z kolei na piętrze balkon techniczny, magazyny i studio fotograficzne.

Sala gimnastyczna jest połączona z internatem przewiązką. To niezwykłe udogodnienie dla uczniów i nauczycieli, którzy w porze zimowej nie będą musieli wychodzić na zewnątrz. Stworzony został kompleks budynków połączonych ze sobą korytarzami: budynek główny, internat (już połączony ze szkołą przewiązką) i sala gimnastyczna. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowa sala gimnastyczna będzie wspomagać ważne dla szkoły artystycznej  przedsięwzięcia otwarte na szeroką publiczność: coroczną wystawę końcoworoczną prac uczniów, ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, dzień otwarty szkoły, imprezę, na którą przyjeżdża corocznie kilkaset zainteresowanych osób.  Mając tak dużą przestrzeń wystawienniczą i posiadając sprzęt wystawienniczy szkoła będzie mogła być współorganizatorem ogólnopolskich wydarzeń – powiedziała Elżbieta Kucybała, dyrektor Liceum Plastycznego w Wiśniczu.

 

Zdjęcia: Michał Nieć, nauczyciel fotografii artystycznej