Reklama

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej? Czy grudzień to najlepszy moment na depilacje?

Każda kobieta decyduje się na depilację i z pewnością nie zamierza tego zmieniać. Ta czynność pozwala na noszenie ulubionej spódniczki i sukienki. Metod depilacji jest całkiem sporo. Większość kobiet decyduje się na depilację woskiem bądź na sam depilator. Niemniej, sporym zainteresowaniem cieszy się również zabieg laserowy. Sprawdźcie dlaczego.

Depilacja woskiem – jak to wygląda w praktyce?

Depilacja woskiem to zabieg, który pozwala na pozbycie się owłosienia na 3-5 tygodni z różnych partii ciała jak: pachy, okolice bikini, plecy, nogi, klatka piersiowa. Można ją przeprowadzić w pojedynkę lub z pomocą profesjonalisty. Warto pamiętać, że depilacji woskiem towarzyszy ból. Podgrzany wosk należy rozprowadzić po wybranej partii ciała, zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski. Wosk z miejsca się do nich przykleja, a gdy zastygnie jest zrywany w przeciwną stronę. W ten sposób można się pozbyć niechcianego owłosienia i ich cebulek. Naturalnie, zrywaniu towarzyszy spory dyskomfort. Efekt depilacji woskiem utrzymuje się dłużej niż w przypadku klasycznej depilacji maszynką. Mimo wszystko, depilacja woskiem jest wciąż metodą nietrwałą.

 

Zabieg depilacji woskiem jest przeprowadzany w taki, a nie inny sposób. Niestety, ból może okazać się dla pacjenta po prostu nie do zniesienia. Tym bardziej, że ten rodzaj depilacji należy powtarzać co 3-5 tygodni. Co z pewnością może zniechęcać. Pamiętajmy, że nie każdy może zdecydować się na depilację woskiem. O tym rodzaju depilacji powinny zapomnieć osoby ze świeżą opalenizną, bardzo wrażliwą skórą, chore na łuszczyce, czy tendencją do pękających naczynek.mówi kosmetolog Sara Sendorek z Kliniki VESUNA.

No to co, laser?

Z pewnością depilacja laserowa uchodzi za jedną z popularniejszych metod, pozwalających na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Tą metodę przeprowadza się praktycznie na każdej partii ciała, co jest sporą zaletą. Oczywiście kolejną korzyścią jest trwałość. Pacjent po 5-6 zabiegach, może przez długi czas cieszyć się gładką skórą.

Depilacja laserowa jest skuteczna. Co jeszcze przemawia na korzyść tej metody? Cóż, depilacja laserowa nie inicjuje stanów zapalnych, wrastania włosków. Tym samym jest doskonałą alternatywą dla osób borykających się z tym problemem. Co jeszcze? Ta metoda depilacji jest mniej bolesna niż woskowanie. Owłosienie usuwane jest na stałe, co z kolei jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet zmagających się z hirsutyzmem – podkreśla kosmetolog Sara Sendorek z Kliniki VESUNA.

Metoda laserowa – w czym tkwi sekret?Zabieg depilacji laserowej wykonuje się za pomocą wiązki lasera. To właśnie wiązka jest pochłaniana przez melaninę (tj. barwnik). Tak dochodzi do usunięcia macierzy włosa. Jest to możliwe podczas aktywnej fazy wzrostu włosa, będącej jedynie częścią owłosienia. Zazwyczaj reszta włosów, w tym czasie znajduje się w fazie spoczynku czy inwolucji. Dlatego zalecą się powtórzenie depilacji laserowej, w kilku seriach: 5-6 zabiegów, powtarzanych co 6-8 tygodni.

Depilacja laserowa Kraków – czym się różni?

Depilacja laserowa w Krakowie, tak jak i w innych miastach w Polsce przebiega tak samo. Metody może różnić efektywność. Naturalnie nasuwa się pytanie, dlaczego? Gabinety medycyny estetycznej z całej Polski wykorzystują różny sprzęt. Na jakim sprzęcie przeprowadza się depilację laserową w Krakowie?

Na jakim sprzęcie wykonuje się zabieg depilacji laserowej w Krakowie? W krakowskiej Klinice VESUNA depilację laserową przeprowadzamy na nowatorskim laserze diodowym PALOMAR VECTUSTM. Tą metodę zabiegową wprowadziliśmy jako pierwsi w Polsce. Urządzenie uzyskało certyfikat wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, który jednocześnie potwierdza jego skuteczność, efektywność i bezpieczeństwo. Laser podczas pierwszego zabiegu, pozwala na usunięcie około 30% owłosienia. Pragnę również zaznaczyć, że w Klinice VESUNA podczas zabiegu stosujemy urządzenie chłodzące CRYO 6 Derma Cooler, które zdecydowanie minimalizuje dyskomfort podczas zabiegu. dodaje kosmetolog Sara Sendorek z Kliniki https://vesuna.pl.