Reklama

Gmina Bochnia: Ponad 5 mln zł na budowę nowego  przedszkola w Baczkowie

W gminie Bochnia powstanie nowe przedszkole. Inwestycję wesprze Rządowy Fundusz Polski Ład. Symboliczny czek na kwotę 4 292 500 zł na ręce Wójta Gminy Bochnia i  Dyrektor Szkoły Podstawowej przekazał Wiesław Krajewski Poseł na Sejm RP. W spotkaniu w Baczkowie uczestniczyli również Piotr Dziurdzia Radny Rady Sejmiku Województwa Małopolskiego, Mariusz Zając Radny Rady Powiatu Bocheńskiego oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.

Obecnie do gminnego przedszkola uczęszcza 92 dzieci, które tworzą łącznie 4 oddziały. W 2020 r. gmina zakupiła za ponad 80 tys. zł działkę budowalną o powierzchni 0,1388 ha w Baczkowie –  właśnie z przeznaczeniem na budowę nowego przedszkola. W ramach pozyskanych środków ma powstać nowoczesny budynek przedszkola o powierzchni użytkowej ok. 730 m2, powierzchni zabudowy ok. 450 m2. Inwestycja zostanie zrealizowana w  trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Szacunkowy koszt całej inwestycji wyniesie ponad 5 mln zł z czego 4 292 500 zł to środki z Rządowego Funduszu a pozostała kwota będzie pochodziła ze środków własnych Gminy.

 „To dzięki ogromnej determinacji radnych PiS w szczególności pani Aliny Skoczek oraz pani Dyrektor Przedszkola i Wójta Gminy Bochnia – który złożył dobrze przygotowany wniosek – już wkrótce powstanie w Baczkowie nowoczesny obiekt edukacyjno – wychowawczy.” – podkreślił poseł Wiesław Krajewski.

W placówce z własną kuchnią, znajdzie się nie tylko komfortowe miejsce dla maluchów, ale również  powstanie nowy plac zabaw i parkingi.

„Nowo wybudowany obiekt zostanie zaprojektowany w sposób pozwalający na przyjęcie 125 uczniów. Poza ciekawą formą architektoniczną budynek przedszkola będzie się wyróżniał zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, które wraz z przestronnymi wnętrzami stworzą atrakcyjne, niezbędne dla zrównoważonego rozwoju najmłodszych mieszkańców, środowisko. W projektowanym budynku będą  zlokalizowane wszystkie niezbędne pomieszczenia administracyjne oraz zaplecze socjalne. Wraz z pomieszczeniami technicznymi uzupełnią one funkcjonalnie strefę dydaktyczną obiektu. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w to, abyśmy to dofinansowanie otrzymali a w szczególności dziękuję panu Wiesławowi Krajewskiemu Posłowi na Sejm RP, który wspiera Gminę Bochnia. Dla nas to jest ważna i duża kwota. Postaramy się, aby jak najszybciej rozpocząć działania inwestycyjne” – powiedział Marek Bzdek Wójt Gminy Bochnia.