Blisko 12 tys. złotych ze zbiórki na odnowę kapliczki na Uzborni

24 listopada w Urzędzie Miasta Bochnia odbyło się spotkanie, podczas którego miało miejsce przekazanie zebranych środków na renowację zdewastowanej kapliczki na Uzborni.

Przypomnijmy, że w maju tego roku, zniszczona została figurka Matki Bożej Niepokalanie Poczętej znajdująca się w zacisznym zakątku Parku Rodzinnego Uzbornia. Internetową „zrzutkę” na odbudowę zabytkowej kapliczki uruchomiło Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Zbiórka zakończyła się wielkim powodzeniem. Udało się zebrać blisko 12 tyś. zł. Środki te przekazali w środę burmistrzowi Bochni – Stefanowi Kolawińskiemu, Prezes Stowarzyszenia – Zofia Sitko oraz członek zarządu Bogdan Dźwigaj.

Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej na czele z Panią Prezes oraz gospodarz Solnego Grodu, składają serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrego serca, których poruszyła i skłoniła do działania sprawa dewastacji figurki MB z Uzborni.

Szczególne wyrazy uznania należą się Stanisławowi Dęboszowi za pomysł zorganizowania zbiórki oraz wszystkim mieszkańcom Bochni i tym, którzy będąc poza nią, często nawet zagranicą, zareagowali tak spontanicznie, wpłacając pieniądze na renowację figury. To, że całość kwoty zebrano w kilka dni świadczy o tym, że (jak śpiewał Niemien) „…ludzi dobrej woli jest więcej…”.

Podziękowania skierowane zostały również na ręce księży proboszczów bocheńskich parafii, zwłaszcza ks. prałata Leszka Rojowskiego za zabezpieczenie figurki bezpośrednio po zdarzeniu i otoczenie całej akcji modlitwą – powiedział Andrzej Koprowski z bocheńskiego magistratu.

 

informacja nadesłana