Reklama

Wybieramy odkurzacz – na co zwrócić uwagę?

Trudno wyobrazić sobie dom lub mieszkanie bez funkcjonalnego odkurzacza. Na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia, które posłuży przez wiele lat? Podpowiadamy.

Rodzaj odkurzacza

W sklepach znajdziemy bardzo szeroki wybór urządzeń, które służą do odkurzania. Od dawna w polskich domach królowały odkurzacze workowe, które po dziś dzień cieszą się popularnością ze względu na łatwy sposób obsługi i intuicyjne pozbywanie się nieczystości. Wystarczy tylko co pewien czas zakupić kolejny komplet worków, aby móc cieszyć się funkcjonalnym i względnie bezawaryjnym oraz łatwym do użytku sprzętem.

Z czasem coraz większym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się odkurzacze cyklonowe. Zwane też bezworkowymi. To dość wygodne rozwiązanie, ponieważ w takim przypadku wystarczy co pewien czas opróżnić pojemnik bezpośrednio do lub innego pojemnika na śmieci.

Odkurzacz bezprzewodowy stał się hitem ze względu na niewielką wagę i długi czas działania na baterii. Można w ten sposób szybko pozbyć się rozsypanych śmieci bez konieczności rozwijania długiego kabla w klasycznym urządzeniu. Takie urządzenie może być praktycznie zawsze pod ręką ze względu na niewielkie rozmiary. Zasadniczą wadą jest mała moc, więc nie nada się na generalne porządki.

Automatyczny odkurzacz to zwykle okrągłe urządzenie samo jeżdżące i zbierające brud według zaprogramowanej w nim ścieżki. Zaletą jest to, że nie ominie praktycznie żadnego miejsca. Świetnie nadaje się do regularnego utrzymania czystości, ponieważ może uruchamiać się automatycznie. Droższe modele działają na tyle skutecznie, że mogą realnie zastąpić mozolny proces odkurzania ręcznego. Szeroki wybór takich urządzeń można znaleźć między innymi w sklepie internetowym https://www.morele.net/.

 

Na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz?

Głośność jego działania może być dla nas ważna z różnych względów. W przypadku jeśli w domu są małe dzieci to warto wybrać model urządzenia, który nie będzie hałasował lub posiadał możliwość regulacji mocy na ciche lub nocne odkurzanie.

W przypadku jeśli któryś z domowników cierpi na alergię to wybór powinien być ograniczony tylko do określonego rodzaju sprzętów. Najlepiej sprawdzi się w takim przypadku cyklonowy, który jest bardzo szczelny lub ewentualnie piorący.

Jeśli w mieszkaniu lub domu posiadamy wysokie progi lub wiele schodów to odkurzacz automatyczny nie będzie dobrym pomysłem. Jeśli chcemy wygodnie odkurzać to bez wątpienia warto rozważyć droższe, o większej mocy urządzenie bezprzewodowe.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.morele.net/.

 

foto: www.freepik.com