Reklama

Jakub Kuszlik zagra w sobotę w III etapie Konkursu Chopinowskiego

Jakub Kuszlik z Bochni awansował do III, przedostatniego etapu XVIII. Międzynarodowego Pianistycznego Konkursu im. Fryderyka Chopina. Kuszlik po raz kolejny zaprezentuje się jurorom, widzom i słuchaczom w najbliższą sobotę o godzinie 17.00.

We wtorek dyrektor Konkursu – Artur Szklener ogłosił listę 23 pianistów, którzy zakwalifikowali się do III etapu Konkursu Chopinowskiego. W tej grupie znalazło się 6 pianistów z Polski, w tym Jakub Kuszlik z Bochni, którego występ będzie można śledzić już w najbliższą sobotę.

Absolwent Szkoły Muzycznej im. Jerzego Żurawlewa w Bochni w wywiadzie udzielonym serwisowi Konkursu Chopinowskiego przyznał, że jego marzeniem było nie uczestniczyć w tym Konkursie. Stwierdził jednak, że z upływem lat zmienił się jego profil, jako pianisty. Zacząłem się bardziej interesować poetyką dźwiękową. Wydaje mi się, że to był naturalny krok. Stwierdziłem jednak, że będąc Polakiem człowiek zmuszony jest grać więcej tego repertuaru Chopina. Czy to na koncertach czy to na konkursach. Praktycznie uzbierał mi się niemal cały repertuar. Pomyślałem: czemu nie i spróbuję wziąć udział w Konkursie – powiedział Jakub Kuszlik.

Występy pianistów w III etapie Konkursu można śledzić można na kanale Konkursu 

 

Źródło: chopin2020.pl