Reklama

League of Legends – finałowe Mistrzostwa Świata 2021

Gra League of Legends zyskuje coraz większą popularności wśród pasjonatów hazardu. Obecnie obstawianie League of Legends jest dostępne na platformie każdego rzetelnego bukmachera. Przed dokonaniem zakładów na LoL zalecamy wyjaśnić podstawowe zasady gry.

W grze uczestniczą 2 pięcioosobowe ekipy. Zadaniem zespołów jest zniszczenie bazy wroga. W drodze do wygranej gracze LoL muszą walczyć z potężnymi wrogami. Sporym ułatwieniem dla graczy stanie się dobór odpowiedniego bohatera, każdy z których cechuje się specyficznymi umiejętnościami.

Turnieje LoL odbywają się co roku. Zakłady e-sportowe na Mistrzostwa Świata LoL są dostępne u najlepszych operatorów hazardowych w Polsce. Sprawdzimy, jak wygląda obstawanie meczów League of Legends i jak możemy typować zakłady na MŚ LoL 2021.

 

Gdzie odbędą się mistrzostwa LoL

Kilkudniowe zmagania World Championship 2021 LoL rozpoczną się 6 listopada 2021 roku. Początkowo wydarzenie miało się odbyć w Ameryce. Jednak z powodu koronawirusa zostało przeniesione do Chin. Faza playoff i faza grupowa będą odbywać się w różnych miastach.

Jeśli chodzi o to, gdzie odbędą się mistrzostwa LoL, to już wiadomo, że finał zostanie rozegrany w Shenzhen. Sports Centre, gdzie odbędzie się finał, może umieścić ponad 60 000 osób.

Finałowe spotkanie Mistrzostw Świata LoL jest dla pasjonatów gry najbardziej wyczekiwaną imprezą. W 2020 roku finał rozgrywki oglądało ponad 4 mln fanów jednocześnie. Co ciekawe, średnia oglądalność wszystkich spotkań wynosiła ponad 1 mln osób. Fani LoL spędzili około 130 mln godzin, oglądając meczy LoL na żywo w sieci, w których ich ulubione ekipy walczyły ze sobą w jednym z najbardziej elitarnych turniejów e-sportowych na całym globu.

 

Najlepsze drużyny e-sportowe LOL – ranking

Na wstępie należy podkreślić, że 2020 rok był niezwykle udany dla polskich uczestników gry w LoLa. Na wysoki poziom prezentował się zawodnik o nicku „Jankos”. W 2020 roku 25-latek wygrał mistrzostwa Europy i doszedł do półfinału MŚ LoL.

Ranking TOP 5 najlepszych drużyn e-sportowych na świecie wygląda jak poniżej.

 

  1. FunPlus Phoenix, Chiny.
  2. Damwon Gaming, Kore Poludniowa.
  3. G2 Esports, Niemcy.
  4. Suning, Cjiny.
  5. Royal Newer Give Up, Chiny.

 

Zwycięzcą turnieju w 2019 roku była drużyna o nazwie FunPlus Phoenix, która uzyskała pule nagród w wysokości ok. 800 tys. dolarów. Drugie miejsce w zmaganiach zdobyła ekipa z Niemców, która ma nazwę G2 Esports. Pula nagród za drugie miejsce wynosiła 300 tys. dolarów. Trecie miejsce i bonus w wysokości ok. 150 tys. dolarów zdobył dotychczas mało znany zespół o nazwie Invictus Gaming.

 

League of Legends – prognozy Mistrzostw Świata 2021

FunPlus Phoenix ma spore szanse na zdobycie pierwszego miejsca po raz kolejny, gdyż w ostatnim czasie pokazują coraz lepsze wyniki. Zespół G2 Esports również może pokusić się o wygranie jednej z map, ponieważ w poprzednich spotkaniach z Phoenix często wygrywali na niektórych mapach. Drużyna G2 Esports rozegrała dwa ostatnie mecze na wysokim poziomie i w jednym z nich pokonała outsidera Victory Five, a w drugim meczu okazała się silniejsza od faworyta eStar.

Z uwagi na powyższe prognozy, możemy trafnie obstawiać zakłady internetowe na LoL. W drodze do zwycięstwa należy pamiętać o tym, że bardzo ważną rolę w tej grze odgrywa los. Jednak warto poświecić chwilę czasu na sprawdzenie typów ekspertów i statystyk gier przed dokonaniem zakładów bukmacherskich. Typerzy powinni posiadać szeroką wiedzę na temat zasad zabawy i jej zawodnikach. Zalecamy również poznać możliwości i strategie gry.