Reklama

Pora na zmianę materaca? Postaw na materace i łóżka Hilding

Zastanawiasz się nad kupnem nowego materaca, ale wybór wydaje ci się za duży i nie wiesz, jak go dokonać? Podpowiemy ci, kiedy trzeba zmienić materac na nowy i czym się kierować przy wyborze.

Kiedy trzeba zmienić materac

Nowe łóżko to zazwyczaj nowy materac. Jednak o ile trwałość dobrego łóżka można określić nawet na kilkadziesiąt lat, to materac na pewno tyle czasu nam nie posłuży. Producenci dają stosunkowo długą gwarancję na materace, zaczyna się ona od dziesięciu lat, ale nie liczmy, że pośpimy całe dorosłe życie na jednym materacu.

Kiedy trzeba zmienić materac? Na pewno wskazówką jest to, w jakim stanie budzimy się rano. Jeśli jesteśmy rześcy, pełni energii i nic nas nie boli, wszystko jest w porządku. Jeśli jednak głowa jest ciężka, kark sztywny, plecy obolałe i jedyne, o czym marzymy, to ponowny sen – nie jest dobrze. Za te dolegliwości może odpowiadać źle dobrany materac. Z wiekiem zmienia się waga ciała, ale też potrzeby. Osobom, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, rekomenduje się materace o mniejszym stopniu twardości niż dwudziestolatkom. Czasem kupno nowego materaca podyktowane jest czynnikami zdrowotnymi – problemami z kręgosłupem, stawami bądź krążeniem.

 

Jak dobrać materac do wagi i wzrostu

Wygodny materac to taki, na którym możemy się swobodnie wyciągnąć i nie zabraknie nam miejsca, dlatego musi on być przynajmniej o dwadzieścia centymetrów dłuższy od wzrostu. Ta prosta zależność wynika z faktu, że w czasie snu stopy nie są ustawione pod kątem prostym względem ciała, a więc jego długość pozornie rośnie. Osoby o bardzo dużych stopach mogą sobie doliczyć nawet trzydzieści centymetrów.

Jeśli chodzi o wagę, to uniwersalna zasada głosi, że im wyższa waga użytkownika, tym twardszy powinien być materac. Osoby ważące mniej niż pięćdziesiąt kilogramów mogą spać na materacach miękkich lub średnio twardych. Osoby ważące więcej niż dziewięćdziesiąt kilogramów powinny szukać materaca dla siebie wśród bardzo twardych.

Pozostaje jeszcze kwestia, czy wybrać materac piankowy, czy sprężynowy. Dla osób z dużą nadwagą lepszy będzie ten drugi, zapewni lepsze podparcie kręgosłupowi, biodrom i barkom. Materace piankowe polecane są osobom z dolegliwościami kostno-stawowymi, ponieważ dają uczucie miękkości i otulenia. Jednocześnie te materace dzięki wyraźnym strefom twardości dobrze podpierają ciało w czasie snu.

Materac Hilding – dlaczego warto

Materac Hilding – dlaczego warto?

Materace marki Hilding wyróżniają się wśród innych podobnych produktów jakością wykonania i dużą różnorodnością. Marka Hilding stawia sobie za cel dostarczaniem wygodnych, komfortowych materaców klientom z różnymi potrzebami. Tym, co łączy wyroby Hilding Anders, jest długi czas gwarancji, certyfikaty świadczące o jakości i przydatności, także jako wyroby medyczne, zróżnicowana oferta materaców sprężynowych i piankowych, adresowana między innymi do alergików, dzieci, dorosłych i seniorów. Jakość produktów jest poddawana stałej kontroli w szwajcarskim laboratorium. Wprowadzane innowacje w zakresie rodzajów pianek, sprężyn i pokrowców pozwalają tworzyć produkty klasy premium. Tym właśnie materace Hilding różnią się od klasycznych materacy innych dostawców. Marka Hilding, by kompleksowo obsłużyć klientów, oferuje nie tylko materace, ale też stelaże i łóżka wysokiej jakości.

 

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.