Piknik Charytywny w Rzezawie. Zdjęcia

W niedzielę na stadionie w Rzezawie odbył się piknik charytatywny, którego celem było zebranie pieniędzy na rzecz Ali i Hani Łazarz oraz Krzyśka Broszkiewicza. Punktem kulminacyjnym pikniku był mecz piłkarski Księża – Samorządowcy. Wygrali pierwsi 4-2.

Piknik odbył się na kompleksie sportowym w Rzezawie. Najpierw rywalizowała młodzież i dzieci w ramach turnieju młodych talentów, później na boisko wyszli ksieża wspierani przez lektorów oraz samorządowcy. Po emocjonującym i stojącym na dobrym poziomie spotkaniu wygrali Księża 4-2. Bohaterem meczu był ksiądz Marcin Górski, który swoją witalnością na boisku mógłby zawstydzić o połowę młodszych od niego przeciwników. Co więcej zdobywał kapitalne bramki, które powinny mu otworzyć drzwi do niejednej szatni w regionie. Mecz był okazją do uhonorowania Mariana Biernata – wieloletniego sędziego, w tym na pierwszoligowych boiskach oraz trenera. Prowadził wraz ze swoimi asystentami pierwszą cześć meczu, drugą sędziowali młodzi arbitrzy związani z gminą Rzezawa – symboliczna zmiana pokoleń.

Bramki: Marcin Górski 2, Kamil Klimek, Adrian Janas – Damian Kwiecień.

W drużynach zagrali:

Księża (i nie tylko): ks. Karol Góra, Jakub Łach, Arek Świecz, Łukasz Gorczyca, Jakub Michalski, ks. Adam Wójcik, ks. Paweł Skraba, kleryk Michał Pajor, ks. Maciej Igielski, Adrian Janas, Jakub Machaj, Kamil Klimek, ks. Marcin Górski, Maksymilian Lasoń, ks. Piotr Burdacki, Paweł Rakoczy.

Samorządowcy: Jan Panna, Tomasz Rabjasz, Ireneusz Lechowski, Paweł Waśniowski, Paweł Nowicki, Robert Surma, Mariusz Palej, Robert Schoebesberger, Marcin Palej, Jerzy Dymura, Robert Świercz, Wojciech Bielak, Paweł Bednarczyk, Damian Kwiecień.

Przed, w w trakcie i po spotkaniu spotkaniu licznie zgromadzeni uczestnicy pikniku mieli okazję skorzystać ze stoisk gastronomicznych, w przerwie meczu wziąć udział w licytacji sprzętu sportowego Wisły Kraków, a na koniec skorzystać z kina plenerowego. Wszystkie zebrane środki zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Ali i Hani Łazarz oraz Krzyśka Broszkiewicza.