Reklama

Zapraszamy do bibliotek w Gminie Rzezawa

Gmina Biblioteka Publiczna w Rzezawie wraz z filiami w Bratucicach, Buczkowie i Krzeczowie serdecznie zapraszają rodziców wraz z dziećmi urodzonymi w 2015 r. do bibliotek, gdzie czeka na trzylatka prezent – Wyprawka Czytelnicza, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów. 

 

Książka jest pięknie zilustrowana przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, ponadto w wyprawce znajdzie się broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej
książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania”.
„Od września już ponad 13 tys. trzylatków z całej Polski otrzymało Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem.


Wyprawki Czytelnicze czekają na trzylatki w 3 tysiącach bibliotek publicznych w całej Polsce. Listę Bibliotek zaangażowanych w projekt można znaleźć tutaj .

 

Informacja nadesłana