Reklama

Wszywka alkoholowa w Krakowie – skuteczny Esperal

Wszywka alkoholowa w Krakowie

Ośrodek leczenia uzależnień oraz inne placówki terapeutyczne i medyczne powinny charakteryzować się wysoką jakością świadczonych usług i profesjonalizmem. Decyzja o podjęciu leczenia jest pierwszą, jaką alkoholik podejmuje na swojej drodze do życia w trzeźwości. Na tym jednak nie koniec. Równie ważna jest decyzja o wyborze odpowiedniej placówki. Polecamy, by samemu przekonać się o wadach i zaletach danych ośrodków. Wszywka alkoholowa w Krakowie to częsty wybór nałogowców pochodzących nie tylko z Małopolski. Dzięki swojemu działaniu odstrasza alkoholika od sięgania po trunek na myśl o możliwych skutkach ubocznych.

Wszywka alkoholowa w Krakowie jest nie tylko coraz szerzej dostępna, ale i coraz częściej wybierana. Jako metoda wspomagająca leczenie alkoholizmu cieszy się niemałym powodzeniem wśród osób o różnym stopniu nasilenia nałogu. Nie powinna być jednak stosowana jako jedyna metoda terapii. To dość częsty błąd, który z góry skazuje tego rodzaju leczenie na niepowodzenie.

Wszywka alkoholowa w Krakowie

By wszywka alkoholowa była zarówno skuteczna, jak i bezpieczna, warto wybrać odpowiedni ośrodek terapeutyczny i wykwalifikowanego lekarza prowadzącego. Wszywka alkoholowa w Centrum Medycznym Galmedic w Krakowie wykonywana jest w nowoczesnych, kompletnie wyposażonych do tego celu gabinetach. Pacjentowi towarzyszy atmosfera komfortu i dyskrecji. Podczas zabiegu obecny jest wyłącznie personel medyczny. Główne działania podczas wszycia Esperalu podejmuje chirurg. To on, po znieczuleniu miejscowym obszaru operacyjnego, wykonuje niewielkie nacięcie w skórze pacjenta.

Nacięcie to jest konieczne, by wewnątrz organizmu umieścić jałową tabletkę z substancją czynną wszywki. Ma ono kilka centymetrów długości i głębokości. Blizna po zabiegu jest niewidoczna dla osób trzecich ze względu na umiejscowienie rany pooperacyjnej. Najczęściej wybieranymi miejscami do implementacji wszywki są bowiem okolice pośladka, łopatki, obojczyka czy ramienia. Tabletka z Esperalem musi być bowiem umieszczona w okolicy mięśniowej. Dzięki temu jej działanie jest najskuteczniejsze. Samodzielne wyciągnięcie wszywki jest zatem niemożliwe. W celu jej usunięcia należy ponownie udać się na zabieg.

Ponieważ wszywka alkoholowa w Krakowie wszywana jest z zachowaniem zasad wszelkiej ostrożności, rzadko zdarza się, by nie była skuteczna. Jej skuteczność zależna jest natomiast od indywidualnych predyspozycji każdego pacjenta. Nawet skrupulatnie i odpowiednio dobrana dawka u jednego z nich będzie wydzielać się do organizmu przez okres 9-10 miesięcy, by u innego krążyć w krwiobiegu nawet ponad rok.

Koszt wszywki alkoholowej oraz rekonwalescencja po zabiegu

Całkowity koszt wszycia Esperalu waha się od 600 do 850 złotych. Warto zdecydować się na ofertę takich placówek, które posiadają własne leki. Zyskujemy wtedy pewność, że Esperal pochodzi od sprawdzonego producenta i jest lekiem najwyższej jakości.

Tuż po zabiegu można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Alkoholik powinien jednak powstrzymać się od picia. Próby „przepicia” wszywki są bowiem niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Abstynencja jest praktycznie jedynym lekarskim zaleceniem po zabiegu.

Jak po każdym zabiegu, również i po „zaszyciu” należy szczególnie dbać o ranę i bliznę. Konieczne jest jej codzienne przemywanie oraz zmiana opatrunku. Dzięki tym działaniom pacjent samodzielnie minimalizuje ryzyko wystąpienia zakażenia. Jeśli zauważy niepokojące objawy, powinien niezwłocznie zgłosić się po poradę lekarską.

Wszywka alkoholowa w Krakowie – bezpieczeństwo kontra ryzyko

Zabieg „zaszycia” jest bezpieczny i bezbolesny. Przeciwwskazań do jego zastosowania nie jest zbyt wiele. Na wszycie Esperalu z pewnością nie powinny decydować się osoby będące pod wpływem substancji odurzających, borykające się z chorobami układu krążenia, układu nerwowego, oddechowego, z chorobami wątroby i cukrzycą. Dolegliwości te mogą bowiem nasilać się pod wpływem Esperalu. Ponadto wszywka alkoholowa poprzez swoje aktywne działanie upośledza prawidłowy metabolizm alkoholu w organizmie. Dlatego też narządy wewnętrzne „zaszywanego” alkoholika powinny być w stosunkowo dobrym stanie.

Ryzyko powikłań po zabiegu jest znikome. Najczęściej występujące objawy niepożądane dotyczą kwestii związanych z gojeniem się rany. Może wystąpić obrzęk jej okolicy, swędzenie, ból lub zaczerwienienie. Wszystkie wymienione objawy zanikają w ciągu kilku dni. Jeśli jednak utrzymują się dłużej, konieczna staje się konsultacja lekarska.

Osoby, które zdecydowały się na zabieg, najczęściej skarżą się na dolegliwości związane ze wspomnianymi wyżej próbami „przepicia” wszywki. Warto bowiem pamiętać, że dla trzeźwego organizmu Esperal pozostaje całkowicie obojętny. Wszystko zmienia się w momencie jego zmieszania nawet z niewielką ilością alkoholu. W rezultacie w organizmie zachodzi tzw. reakcja disulfiramowa, która polega na gromadzeniu się w krwiobiegu aldehydu octowego. Ta szkodliwa substancja jest produktem ubocznym procesu trawienia alkoholu etylowego. W normalnych warunkach enzymy wątrobowe rozłożyłyby go do postaci nieszkodliwej (kwasu octowego). W organizmie, w którym znajduje się Esperal, ten proces zachodzi dużo wolniej i z utrudnieniem. Dlatego też organizm inaczej radzi sobie z toksyną. Pacjenci opisują odczuwane przez siebie dolegliwości jako wzmożone objawy kaca. Warto zatem stosować się do zaleceń lekarza przez cały okres terapii Esperalem. Ponieważ jest to metoda awersyjna, pierwszym ze wskazań będzie zawsze powstrzymanie się od spożywania alkoholu – w każdej ilości.

 

Wszywka alkoholowa Kraków
Wszywka alkoholowa w Krakowie jest nie tylko coraz szerzej dostępna, ale i coraz częściej wybierana. Oferuje ją Centrum Medyczne Galmedic.

Kompleksowa i skuteczna terapia alkoholizmu

Aby leczenie choroby alkoholowej było bezpieczne i skuteczne, nie wystarczy wszywka alkoholowa. Dzięki niej możliwe natomiast staje się przerwanie nawet długotrwałego ciągu alkoholowego. Jest to zatem dobry moment i pretekst do rozpoczęcia kompleksowej terapii leczenia uzależnień.

Jej elementami zawsze powinny być również detoks alkoholowy i psychoterapia. Tylko dzięki połączeniu wielu metod oddziaływania terapeutycznego i współpracy specjalistów możliwe jest dokonanie trwałej zmiany w psychice alkoholika. By wyjść z nałogu, nie wystarczy bowiem przestać pić. Dopełnieniem wszywki alkoholowej są usługi oferowane w Centrum Medycznym Galmedic w Krakowie.

Odtrucie i detoks alkoholowy pozwalają przerwać ciąg i wspomagają alkoholika podczas pierwszych chwil życia w abstynencji. Ponieważ zaprzestanie spożywania alkoholu wiąże się z ryzykiem wystąpienia objawów odstawiennych, pacjent zawsze powinien znajdować się pod specjalistyczną opieką lekarza. Domowy detoks jest nie tylko nieskuteczny, ale i niebezpieczny. Na odtrucie alkoholowe składa się przerwanie ciągu alkoholowego, oczyszczenie organizmu z toksyn, a także nawodnienie oraz dostarczenie elektrolitów i substancji odżywczych. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, możliwe jest wsparcie detoksu za pomocą środków farmakologicznych. Za pomocą kroplówek witaminowych uzupełnia się wszelkie niedobory w organizmie alkoholika. Ponieważ długotrwałe spożywanie substancji odurzających ma negatywny wpływ na stan całego organizmu, zwykle potrzebne jest kilka sesji wlewów witaminowych. Te działania pozwalają na przywrócenie ciału równowagi fizycznej. Równie ważna jest w leczeniu alkoholizmu równowaga psychiczna. Tę przywraca psychoterapia alkoholizmu, przeprowadzana przez specjalistów.