Reklama

Akcja charytatywna. Trzynaście telewizorów przekazanych bocheńskiemu szpitalowi

W sobotnie popołudnie w Oddziale Dziecięcym Szpitala w Bochni odbył się finał charytatywnej akcji „Przedsiębiorcy Dzieciom”, podczas której przekazano dla oddziału z najmłodszymi pacjentami lecznicy aż 13 nowych telewizorów.

 

Akcja zbierania telewizorów dla Oddziału Dziecięcego, której inicjatorami byli Ryszardowie Piekarczykowie: ojciec i syn, przeszła najśmielsze oczekiwania. Planowano zebrać dziesięć odbiorników, tymczasem w niecały miesiąc udało się ich przekazać szpitalowi aż trzynaście.  Mogliśmy otrzymać ich jeszcze więcej, ale byłoby ich aż za dużo w stosunku do potrzeb – mówił podczas przekazania odbiorników Ryszard Piekarczyk senior. To nie pierwsza tegoroczna akcja wspierania szpitala  przez Piekarczyka ojca i Piekarczyka syna. Podczas ich tegorocznych urodzin, które od lat są okazją do organizowania akcji charytatywnych, zebrali środki na zakup kardiomonitora dla Oddziału Dziecięcego.

Starosta bocheński Adam Korta dziękując darczyńcom przypomniał genezę całego przedsięwzięcia. Akcję zainicjował pan Ryszard Piekarczyk senior, który po tym jak jego syn był pacjentem bocheńskiego szpitala, zwrócił się  o patronat  starostwa powiatowego nad zbiórką.  Zgodziłem się, ale nie zdawałem sobie sprawy z tego, że w ciągu niespełna miesiąca uda się zgromadzić aż trzynaście odbiorników telewizyjnych – powiedział. O pobycie w szpitalu Piekarczyk junior, pomysłodawca zbiórki,  wspomniał krótko i rzeczowo: Byłem leczony w bocheńskim szpitalu i było to leczenie profesjonalne. Uważam, że wszyscy powinniśmy o niego dbać.

O tym dlaczego telewizory, ale też i inna pomoc szpitalowi jest potrzebna tłumaczył starosta bocheński. Z jednej strony chciałbym podziękować inicjatorom, pomysłodawcom, ale i przedsiębiorcom – darczyńcom, którzy włączyli się do tej akcji. Ta pomoc będzie dużym wsparciem dla dzieci, które przebywają tutaj na oddziale. Podczas pandemii dzieci, które trafiają do szpitala nie tylko są izolowane od rodziny, ale też pozostają tutaj same , jedynie pod opieką pracowników szpitala. Telewizory będą dla nich jakąś odskocznią. Będą trochę przypominały dom rodzinny. Chciałbym też podziękować wszystkim tym bezimiennym darczyńcom, którzy przekazują wsparcie szpitalowi anonimowo. Mimo, że szpital ma swoje środki publiczne pochodzące z Narodowego Funduszu Zdrowia, to każda złotówka która tutaj trafia, jest przeznaczana na pomoc drugiemu człowiekowi – powiedział Adam Korta.

Staroście wtórował Ryszard Piekarczyk senior, który przyznał, że mieszkańcy powiatu starają się bardzo pomagać bocheńskiej lecznicy. Są bardzo zaangażowani w zbiórkach na konkretny cel – powiedział. Przypomniał również motto swojego brata – Marka – którym kieruje się w życiu: Jeśli budzisz się rano i nic ci nie dolega – pomóż innym.

Po przekazaniu telewizorów szpitalowi, najmłodsi pacjenci szpitala zostali poczęstowani słodyczami, które przygotowała bocheńska Pracownia Tortów Artystycznych.

Darczyńcami w akcji „Przedsiębiorcy Dzieciom byli:

Pizza&Kebab „Ambrozja” – Sabina Strach
Dobredachy.pl K. Drzazga, P. Dźwigaj sp. jawna
Kuchnie Alline – Alina Klimek
Drukarnia i Ksero Plastdruk – Adam i Paweł Skoczek
Restauracja Sąsiedzka – Kinga i Wojciech Bugaj
Lock-Tel – Jan Wydro
MP-Geo Pracownia Geodezji – Michał Porębski
Parafia Okulice oraz Koło Gospodyń Wiejskich Ziemi Okulickiej
F.B.R.H WAS-Bud – Krzysztof Waśko
F.B.R.H WAS Bud II s.c. – Kinga Waśko
Usługi Transportowe Skup i Sprzedaż Zwierząt Rzeźnych, Kopaliny – Krystyna Brzegowa
Pracownia Tortów Artystycznych – Sylwia Pałkowska