Reklama

C.Ronaldo, Pele – gwiazdy zaczynały od futsalu. Jak wygląda halowa piłka w Bochni?

Cristiano Ronaldo oraz Pele to jedne z największych gwiazd piłki nożnej. Niewiele osób wie, że zaczynali oni swoją przygodę właśnie od futsalu. Piłka halowa to dobre rozwiązanie dla tych, którzy wiążą swoją przyszłość z zawodem piłkarza lub chcą brać udział w rozgrywkach z czystej pasji. Zobaczmy, jak wygląda halowa piłka w Bochni?

Piłka halowa w Bochni

Mieszkańcy Bochni i okolic nie mogą narzekać na brak sportowych emocji. Gwarantują je nie tylko sekcje siatkówki, koszykówki oraz piłki ręcznej, ale również piłki halowej. BSF Bochnia to klub, który cieszy się dużą popularnością zarówno wśród młodszych, jak i starszych fanów sportu. W klubie znajdują się cztery drużyny podzielone na kategorie wiekowe. Pierwsza z nich to U-14 dla osób, które w danym roku kalendarzowym ukończyły 14 rok życia oraz mają nie mniej niż 12 lat. Następnie U-16 dla zawodników posiadających ukończone 16 lat i nie mniej niż 14 lat. Kolejną kategorią jest U-18 dla graczy, którzy nie przekroczyli 18 roku życia i jednocześnie posiada co najmniej 15 lat. Natomiast ostatnia to U-20 skierowana do osób znajdujących się w przedziale 16-20 lat.

Aktywny udział w rozgrywkach biorą również drużyny Oldboys, takie jak: Stalprodukt, Lemon FHU oraz kilka innych. Bez wątpienia tak rozbudowana struktura Futsalu w Bochni przyciąga wielu kibiców, zawodników – po prostu ludzi pasji.

Bocheńskie Stowarzyszenie Futsalu

Dodatkowo w Bochni funkcjonuje Bocheńskie Stowarzyszenie Futsalu (BSF), które łączy zawodników, ludzi pasji oraz kibiców. Na stronie internetowej można zapoznać się z terminarzem rozgrywek, tabelą drużyn, statystykami, listą strzelców czy też nałożonymi karami. Warto zwrócić również uwagę na sekcję “Typer”, gdzie fani futsalu mogą typować wyniki meczów. Bez wątpienia pozostałe informacje na stronie będą przydatne do analizy i przewidzenia rzeczywistego wyniku rozgrywek. Drużyny uwzględnione w informacjach dostępnych na stronie Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu rywalizują w Ekstraklasie oraz I lidze. Szczegółową listę zawodników oraz drużyn biorących udział w rozgrywkach można znaleźć na oficjalnej stronie stowarzyszenia.

Warto również wspomnieć, że drużyny pochodzące z Bochni odnoszą wiele sukcesów, a zdolności zawodników są doceniane również przez na poziomie ogólnopolskim. Dowodem tego mogą być powołania dwóch przedstawicieli klubu BSF Bochnia na konsultacje szkoleniowe do reprezentacji U-19. Aktualnie jej zawodnicy prowadzeni przez trenera Łukasza Żebrowskiego przygotowują się do udziału w Mistrzostwach Europy w Rydze.

Gdzie można oglądać mecze piłki halowej w Bochni?

Terminarze oraz informacje na temat miejsc, gdzie rozgrywają się mecze piłki halowej, można znaleźć na stronie Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu. Kibice mogą oglądać poczynania piłkarzy z widowni lub śledzić mecze online. Jest to możliwe między innymi dzięki relacjom udostępnianym przez organizację. Już we wrześniu rozpocznie się runda jesienna sezonu 2019/20.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.