Reklama

Tysiąc złotych dla tysięcznego dziecka

Dzisiejszego poranka, 14 września, starosta bocheński Ludwik Węgrzyn odwiedził Oddział Położniczy bocheńskiego szpitala, a powodem tej wizyty były narodziny tysięcznego dziecka.

Mały Antoś, to śliczny, zdrowy chłopczyk, który przyszedł na świat 11 września o godz. 11.45, a jego waga w chwili przyjścia na świat wynosiła  4150 i 60 cm długości. Synek jest drugim dzieckiem Państwa Magdaleny i Macieja Bryndalów, w domu czeka na niego kilkuletnia siostrzyczka.

Starosta życzył rodzicom aby synek rozwijał się dobrze, przynosząc radość dla całej rodziny, oraz żeby nigdy nie zabrakło im przychylności losu oraz ludzi dobrego serca.

Pani Magdalena, mama tysięcznego dziecka, mieszkanka Brzeska, podziękowania otrzymała również od dyrektora Jarosława Kyci, który dziękowała za wybór bocheńskiej placówki jak również Ordynatora Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Norberta Majewskiego, Ordynator Oddziału Neonatologii Katarzyny Zych oraz Pań Oddziałowych Anny Bielewicz i Anny Jaworskiej.

W ubiegłym roku liczba porodów wyniosła w 2016 roku – 1009, a w 2017 – 1229. Jak widać liczba kobiet, które chcą rodzić w bocheńskiej placówce systematycznie rośnie, a fakt, że coraz więcej kobiet z poza powiatu bocheńskiego wybiera to miejsce do porodu, może jedynie cieszyć.

__

sp