Reklama

Otwarcie pracowni endoskopowej w bocheńskim szpitalu

W uroczystym otwarciu pracowni, którego gospodarzami byli starosta bocheński Ludwik Węgrzyn oraz dyrektor powiatowego szpitala Jarosław Kycia, wzięło udział wielu przedstawicieli lokalnego oraz regionalnego samorządu. Obecny był również wicewojewoda małopolski Józef Gawron. Całość inwestycji, wsparta środkami unijnymi, kosztowała około 1,5 mln zł.

Pracownia zajmuje 150 m kw. Podzielona jest na dwa stanowiska do badania, salę wybudzeniową oraz salę do wykonywania znieczuleń przy badaniu endoskopowym. Wydzielone zostały także specjalne pomieszczenia do przygotowania pacjenta do badań wyposażone w łazienki, co gwarantuje intymność i spokój podczas trudnych badań związanych z chorobami układu pokarmowego. Ponadto w pracowni znajdują się również dodatkowe pomieszczenia do badań, pomieszczenie do świadczenia usług w znieczuleniu oraz do obserwacji pacjentów po tym znieczuleniu.

W pracowni badania będzie się przeprowadzać używając najwyższej jakości sprzętu medycznego. Wyposażenie placówki stanowią: kolonoskop, gastroskop oraz aparat do znieczuleń. W ramach modernizacji zakupiono również aparat do badania ERCP wykonywanego przy diagnostyce chorób trzustki i dróg żółciowych.

Dzięki otwarciu pracowni szpital powiatowy w Bochni będzie mógł ubiegać się w przyszłości o dodatkowe środki na badania profilaktyczne realizowane przez ministerstwo zdrowia, jako że dysponuje już teraz odpowiednim zapleczem.