Reklama

Łoniowiacy zdeklasowali silną konkurencję podczas Małopolskiego Przeglądu Zespołów Artystycznych

Zespół Pieśni i Tańca Łoniowiacy zdeklasowali silną konkurencję podczas Małopolskiego Przeglądu Zespołów Artystycznych, który już po raz trzeci odbył się w Solnym Mieście.

Niedzielne  popołudnie w Amfiteatrze upłynęło przy skocznych dźwiękach muzyki ludowej, obrzędach ludowych i przedstawieniach kabaretowych w wykonaniu zespołów, kapel i grup z całej Małopolski.

Przybyłych na Przegląd przywitał Kazimierz Sady – dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Małopolskiego, wspólnie z gospodarzami wicestarostą Józefem Mroczkiem i wiceburmistrzem Robertem Cerazym.

Wśród przybyłych gości nie zabrakło przedstawiciela województwa małopolskiego, głównego sponsora tegoż wydarzenia, w osobie wicemarszałka Stanisława Sorysa oraz Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Krzysztofa Kosiby.
Wszyscy podkreślali fakt, iż kultura łączy pokolenia, dzięki takim wydarzeniom nie tylko edukujemy, ale również podtrzymujemy i pielęgnujemy tradycję.

W tym roku Jury w składzie Sara Rynowska (przewodnicząca) Katarzyna Sidor – Serwinowska i Justyna Chmielek-Korbut, stanęło przed nie lada wyzwaniem, gdyż poziom tegorocznego przeglądu był imponujący. Wzięło w nim udział 15 zespołów z Gwoźdzca, Alwerni, Łąkty, Siemiechowa, Wielkiej Wsi, Lipnicy Wielkiej, Łysej Góry, Łapanowa i Łoniowej.

W przerwach występów można było posilić się pyszną strażacką grochówką, na którą zaproszeni zostali również mieszkańcy Bochni. Poczas obrad Jury, na scenę wkroczyli Łoniowiacy, którzy porwali publiczność do wspólnej zabawy.

Poniżej lista zwycięzców:

W kategorii Kapele

I miejsce otrzymała Kapela Ludowa  „Lipniczanie”

II miejsce otrzymała Kapela Ludowa „Siemiechowianie”

III miejsce otrzymała Kapela Ludowa z Łoniowej

W kategorii Zespoły

I miejsce otrzymał Zespół Pieśni i Tańca „Łoniowiacy”

II miejsace otrzymał Zespół Pieśni i Tańca „Łapanowianie”

III miejsce otrzymnał Zespół Regionalny „Łąkta”

 

Wyróżnienia powędrowały do:

I wyróżnienie – Grupa teatralna przy OSP Łysa Góra

II wyróżnienie – Zespół Regionalny „Lipniczanie”

III wyróżnienie – Zespół Folklorystyczny „Gwoździec”

IV wyróżnienie – Kobieca Grupa Śpiewacza  „Siemiechowianki”

V wyróżnienie – Kapela Ludowa „Łapanowianie”.

Organizatorem przeglądu jest Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w partnerstwie z Starostwem Powiatowym w Bochni i Urzędem Miasta Bochnia oraz Miejskiego Domu Kultury w Bochni. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział i świetną zabawę.

___

SP