Reklama

Darmowa komunikacja, mieszkania+, żłobki – co obiecuje mieszkańcom Krzysztof Kokoszka?

Były komendant Państwowej Straży Pożarnej w Bochni Krzysztof Kokoszka został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Bochni. Kandydat partii rządzącej w swoim programie obiecuje m. in. żłobki, mieszkania komunalne, nowe ronda, czy parkingi.

W swojej wypowiedzi Kokoszka podziękował za udzielone popracie oraz przedstawił swoją wizję rozwoju miasta. Starałem się zawsze jednoczyć ludzi wokół ważnych spraw, niezależnie od przynależności politycznej, niezależnie od tego jakie instytucje i środowiska reprezentują – stwierdził Kokoszka. Byłemu strażakowi szczególnie zależy na ludziach młodych, którzy rozpoczynają swoją karierę. W mojej dotychczasowej pracy, jako że byłem strażakiem zawsze bliska była mi też troska o ludzi starszych i niepełnosprawnych – mówił na konferencji prasowej kandydat PiSu. 

Zawsze starałem się aby prowadzona przeze mnie firma była nowoczesna. Chciałbym żeby Bochnia była miastem prężnie rozwijającym się i żeby była miastem nowoczesnym. Żeby była postrzegana jako miasto, które nie boi się nowatorskich rozwiązań 

– zapowiedział były komendant.

Zapytany o program Kokoszka odpowiedział, że zajmie się przede wszystkim:

  1.  komunikacją – ronda, parkingi, powszechny dostęp do autobusów. przez ostatnich 8 lat nie udało się zakupić nowych autobusów – teraz trzeba kupić lepsze – twierdzi kandydat na burmistrza.  Priorytetem Kokoszki będzie nieodpłatna komunikacja dla wszystkich mieszkańców, krótsze trasy i więcej linii – chcielibyśmy tę sprawę szybko rozwiązać.
  2. Ochroną środowiska, ekologią – wymiana pieców
  3. Kwestiami społecznymi i rekreacyjnymi – samorządowe żłobki, przystosowanie budynków dla niepełnosprawnych, mieszkania komunalne w ramach programu mieszkanie +, nowoczasna strefa sportowa w Chodenicach

Przypomnijmy, że kandydat PiSu ma 49 lat i przez 28 lat był zawodowym strażakiem. Bocheńską strażą kierował przez ponad 14 lat.  Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, a także trzech kierunków na studiach podyplomowych (AGH, Uniwersytet Ekonomiczny i Krakowska Szkoła Wyższa).