Reklama

Górska Bocheńska Scena Letnia 3 sierpnia – zapowiedź

Podczas kolejnej odsłony Bocheńskiej Sceny Letniej, w piątkowy wieczór 3 sierpnia, przeniesiemy się w najwyższe góry świata, a wszystko to za sprawą bochnianina Szczepana Brzeskiego – zdobywcy Korony Ziemi oraz Sylwii Bajek – najmłodszej Polki na Lhotse, którzy zapraszają na wyjątkowe spotkanie górskie.

Zdobywanie gór wysokich potrafi być nieobliczalne, o czym w 2017 roku przekonał się Szczepan Brzeski. Wtedy to 50 metrów od szczytu Mount Everestu musiał podjąć trudną i gorzką decyzję o odwrocie. Rok później jednak powrócił, aby spróbować jeszcze raz. W kwietniu 2018 roku pojawili się z Sylwią w Nepalu pełni wiary, że tym razem zdobędą ośmiotysięcznik! Dwa ośmiotysięczniki! Taki był plan. „Trzeba powiedzieć wprost – to było parcie na szczyt! Zdecydowane i skoncentrowane.

Tak wielu mieszkańców Bochni i Powiatu Bocheńskiego trzymało za nas kciuki! Dziękujemy.” – tak wyprawę wspomina zdobywca Korony Ziemi. Teraz pragną oni podzielić się z nami swoimi wrażeniami. „Chcielibyśmy, aby obok naszej opowieści z tegorocznego zdobycia Lhotse i Everestu pojawiło się jak najwięcej emocji, z którymi obcujemy w górach. Przygotowaliśmy dla Was pokazy sprzętu, degustacje żywności liofilizowanej i bliskie spotkania z kulturą i tradycją, którą spotykamy w Nepalu. Opowiemy też o innych szczytach m.in. Denali na Alasce i Mount Vinson na Antarktydzie” – zapowiada Szczepan Brzeski.

Będą zabawy i konkursy z nagrodami. To będzie prawdziwie Górski Wieczór! Zapraszamy całe rodziny, 3 sierpnia na godz. 19:00, do Amfiteatru Parku Rodzinnego Uzbornia.

Planowany program:
godz. 19:00 – przygotowanie obozu – opowieści o przygotowaniach, o trudnych wspinaczkach, o kulturze tybetańskiej, o tradycjach mieszkańców Nepalu
godz. 20:30 – atak szczytowy – o wyprawie na Everest i Lhotse. W mroku nocy, zdjęcia z gór wysokich będą prezentowały się wyjątkowo! Całość wypełniona opowieścią z wyprawy!

Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się również z samochodami terenowymi, które udostępni OffRoad Garage Zdebski 4×4. Pojazdy będzie można zobaczyć już od godz. 18:00.

Organizatorem Górskiej Sceny Letniej jest Wydział Promocji i Rozwoju Miasta Bochnia. Everteam 2018