Nowoczesna sala gimnastyczna w gminie Rzezawa

W gminie Rzezawa kolejna duża inwestycja dla mieszkańców została zakończona. Po 25 latach oczekiwań mieszkańcy doczekali się nowoczesnej sali gimnastycznej. Istniejący budynek szkoły podstawowej im. Generała Leopolda Okulickiego w Okulicach został powiększony o budynek sali gimnastycznej z zapleczem i częściowo użytkowym poddaszem.

Po wielu latach oczekiwań, uczniowie oraz cała społeczność szkolna będzie mogła w nowym miejscu trenować ulubione dyscypliny a także rozwijać swoje sportowe pasje. Jakość zajęć wychowania fizycznego niewątpliwie się podniesie.

Budynek o powierzchni użytkowej 611,12 m2 został przystosowany do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Oprócz tego wybudowano galerię widokową, z poziomu której można oglądać mecze i inne imprezy okolicznościowe. Arena sportowa ma wymiary 12 × 24 m. Zaplecze sali sportowej wyposażono w natryski, szatnie, zaplecze sanitarne, magazyny sprzętu sportowego i pomieszczenia gospodarcze.

Z nowoczesnej sali gimnastycznej będą mogły korzystać także osoby niepełnosprawne, ponieważ budynek został do tego przystosowany. Dla osób niepełnosprawnych zamontowano specjalne pochylnie prowadzące do budynku i bezprogowe drzwi z hali sportowej. – To z całą pewnością jedna z ważniejszych inwestycji zrealizowanych w gminie Rzezawa w ostatnim czasie. Do tej pory dzieci, które uczęszczają do szkoły, były zmuszone ćwiczyć w prowizorycznie urządzonej małej salce, która mieściła się w jednym z pomieszczeń dydaktycznych. Teraz jakość zajęć z wychowania fizycznego, które odgrywają przecież niezwykle ważną rolę w kształtowaniu młodych ludzi, zdecydowanie się podniesie– podkreśla Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej.

Budowa hali sportowej w Okulicach, która kosztowała niespełna 1 mln 230 tys. zł, ruszyła w połowie lipca 2016 roku. O jakości hali, podobnie jak o jakości pięciu innych inwestycji w gminie świadczy wyróżnienie w prestiżowym ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku”.

Otrzymane nagrody bardzo mnie cieszą, ponieważ świadczą o tym, że wykonujemy dobrą pracę. W ciągu ostatnich niespełna czterech lat Gmina Rzezawa przeznaczyła już na inwestycje rekordową sumę niespełna 15 mln zł. Znaczna część tej kwoty, prawie 7,5 mln zł, została zainwestowana w rozwój infrastruktury sportowej. Gmina Rzezawa jako jedna z 4 gmin w województwie otrzymała tytuł „Sportowej Gminy 2017 roku”. Takie sukcesy bardzo cieszą i dają motywację do dalszej pracy. Dlatego w żadnym wypadku nie zamierzamy spoczywać na laurach, tylko nadal cały czas rozwijać naszą Gminę, która ma bardzo duży potencjał

– zaznacza Wójt Mariusz Palej.

W ostatnim czasie w gminie wykonano też inne znaczące inwestycje. Przy Publicznej Szkole Podstawowej w Borku powstała „Szkolna Strefa Sportu”, której koszt budowy wyniósł prawie 1 mln złotych przy 372 tys. złotych dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystki. Oprócz tego w Rzezawie trwa przebudowa kompleksu sportowego przy ul. Wiśniowej. Powstało tam boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową a niebawem będzie gotowe pełnowymiarowe boisko trawiaste do gry w piłkę nożną. Wartość inwestycji wynosi ponad 1,7 mln złotych. Zadanie to również otrzymało dofinasowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości ponad 530 tys. zł. Niedługo zakończy się również budowa sali gimnastycznej i remont boiska sportowego w Jodłówce. Zadanie kosztuje ponad 3 mln złotych z czego kwota dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniosła ponad 1,5 mln złotych. Należy też przypomnieć o otwarciu nowoczesnego Centrum Rehabilitacji w Rzezawie. Modernizacja obiektu kosztowała 2,5 mln złotych z czego ponad 560 tys. złotych stanowiła dotacja z PFRON.

Wójt Gminy Rzezawa bardzo dużą rolę przywiązuje także m.in. do remontów i budowy nowych dróg oraz rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie gminy. Na te zadania w ostatnich latach również wydatkowano bardzo duże środki finansowe. Rozwój gminy jest jednym z najważniejszych zadań jakie postawił sobie i sukcesywnie realizuje Wójt Gminy Rzezawa. Pozyskiwane dotacje i dofinansowania pozwalają w jeszcze większym stopniu inwestować i modernizować Gminę Rzezawa, aby mieszkańcy żyli w jeszcze bardziej przyjaznym otoczeniu.