Reklama

Powiat z dofinansowaniem na zakup busów do transportu osób niepełnosprawnych

W starostwie Ludwik Węgrzyn starosta bocheński i Józef Mroczek wicestarosta podpisali z dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON Martą Mordarską, przy udziale wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko, umowę na realizację projektu w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III na 2018 rok. Powiat bocheński otrzymał ponad 160 tys. zł. na zakupu dwóch busów do transportu osób niepełnosprawnych.

To dofinansowanie pozwoli zakupić nowoczesne samochody w pełni dostosowane do przewozu osób z niepełnosprawnością, cieszę się, że tym razem środki te trafią poza granice Bochni umożliwiając tym osobom szeroko pojętą aktywizację w życiu społecznym, dając możliwość zaspokajania również innych potrzeb jak np. rehabilitacji

 -mówił Ludwik Węgrzyn , starosta bocheński.

Samochody będą służyć uczestnikom  Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie (gm. Trzciana) i Środowiskowego Domu Samopomocy w Muchówce (gm. Nowy Wiśnicz).

Dyrektor PFRON Marta Mordarska  gratulowała skuteczności i dobrego przygotowania wniosków.Trzeci rok z rzędu mam przyjemność podpisywać umowę w Powiecie bocheńskim, który otrzymuje 100 procent środków na, które zgłasza zapotrzebowanie -podsumowała.

W podobnym tonie wypowiadała się  Minster Józefa Szczurek –Żelazko gratulując staroście i  zarządowi, skuteczności w występowaniu o środki na wspieranie osób niepełnosprawnych w powiecie.

Gratuluję i bardzo się cieszę, że będziecie państwo mogli zakupić kolejne samochody, które trafią do środowiska osób niepełnosprawnych. Dzięki tym samochodom te osoby będą mogły dotrzeć do placówek i podmiotów leczniczych 

–mówiła minister.

Uzyskanie środków z PFRON pozwoli placówkom na wymianę dotychczas używanych, mocno już wyeksploatowanych i nieekonomicznych pojazdów, wymagających częstych  i coraz bardziej kosztownych napraw.