Łazy: powitali lato smacznie i po góralsku!

W ostatnią sobotę czerwca na Biesiadzie Wiejskiej w Łazach mieszkańcy Gminy Rzezawa oraz goście powitali lato. Impreza, której organizatorami byli Mariusz Palej – Wójt Gminy Rzezawa oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie odbyła się na boisku sportowym przy miejscowej szkole. Mimo, że na początku aura nie była sprzyjająca, to gorąca atmosfera i pozytywna energia uczestników sprawiły, że deszczowe chmury opuściły Łazy.

Powitanie lata rozpoczęło się od występu najmłodszych mieszkańców miejscowości czyli grupy Fiteness Animator-Paulina Duda. Tancerze – w kilku kategoriach wiekowych – zaprezentowali piękne układy i figury taneczne, a widzowie nagrodzili ich gromkimi brawami.

Kolejnym punktem programu była Wiejska Biesiada, a dokładnie przegląd stoisk kulinarnych i rękodzieła połączony z konkursem na Najlepszą Potrawę Regionalną. W tegorocznej edycji kulinarnych zmagań uczestniczyły stoiska: Koło Kobiet Aktywnych z Łazów, Dąbrówka na Talerzu, Bratuckie Przysmaki, Brzeźnickie Gosposie, Pani Jadwiga Kica oraz Winiarnia nad Dworskim Potokiem. Ostatecznie jury postanowiło nagrodzić wszystkie grupy przyznając im ex aequo 1. miejsca. Również i uczestnicy imprezy mogli degustować oraz oceniać walory smakowe przygotowanych potraw i napoi. Nie brakowało także atrakcji dla dzieci, na które czekały dmuchańce, mini-kolejka, trampoliny oraz oczywiście malowanie twarzy.

A przed sceną gromadziły się co raz większe tłumy, bowiem wszyscy czekali na gwiazdę wieczoru czyli BACIARY. Ten folklorystyczny zespół, który w swojej muzyce, a także strojach nawiązuje do tradycji góralskiej – porwał licznie zgromadzoną publiczność do zabawy. Wśród żywiołowo wykonanych utworów nie zabrakło tych najbardziej znanych i lubianych jak: „Zostań tu ze mną na zawsze”, „Jak się bawią ludzie”, „Żyje się raz” czy „Nic do stracenia”. Trudno sie było Baciarom rozstać z gościnną i rozbawioną publicznością w Łazach ale ostatecznie koncert zespołu zakończył akordeonista – Władysław Lassak … przecinając ciupagą kabel (!) Po koncercie była także chwila na autografy i wspólne fotografie ze zespołem. Ale to jeszcze nie był koniec atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy, gdyż do późnych godzin nocnych zgromadzonych bawił zespół „KITA BAND” przy dźwiękach największych muzycznych przebojów.

Gospodarz Gminy – wójt Mariusz Palej i dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa Sportu w Rzezawie – Renata Prokop składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Powitania Lata – Biesiady Wiejskiej w Łazach, sponsorom oraz uczestnikom za przybycie.

___

UG Rzezawa