Reklama

IV Charytatywny Bieg o Pierścień Św. Kingi w Bochni – zapowiedź

Już w najbliższą sobotę odbędzie się 4 edycja Charytatywnego Biegu o Pierścień Św. Kingi, organizowanego przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży AUXILIUM. Celem jest jak co roku wsparcie naszych podopiecznych, którzy na co dzień korzystają z pomocy Fundacji.

Program imprezy:
13:00 – 14:40 – zapisy w Amfiteatrze – Charytatywne Biegi dla Dzieci
15:00 – Charytatywne Biegi dla Dzieci – dystanse: 100 m, 500 m, 1 km
13:30 – 15:30 – zapisy w Biurze Zawodów – Mała Czarna Bistro – charytatywne Biegi dla Dorosłych
16:00 – start Biegu Głównego – 10 km –
16:15 – start Biegu na dystansie 3 km i Nordic Walking – 3 km
17:30 – Amfiteatr – rozdanie nagród, licytacje przedmiotów dla podopiecznych Fundacji AUXILIUM< konkursy z nagrodami
UWAGA: po raz pierwszy w historii naszego biegu zawodnicy zakończą bieg na 10 km na stadionie przy ul. Parkowej! Meta biegu na 3 km i Nordic Walking – podobie jak w roku ubiegłym znajdować się będzie w Parku Rodzinnym Uzbornia.

Biuro zawodów czynne będzie:
– w piątek 6 lipca, w godzinach:
od 17:00 do 19:30 w Mała Czarna Bistro (zapisy na biegi na 3 km, 10 km i Nordic Walking)
– w sobotę 7 lipca, w godzinach:
od 13:00 do 14:40 w Amfiteatrze (zapisy na biegi dla dzieci – dystanse na 100 m, 500 m, 1 km)
od 13:30 do 15:30 w Mała Czarna Bistro (zapisy na biegi na 3 km, 10 km i Nordic Walking)

W tym roku biegi dziecięce dedykowane są Liliance, malutkiej podopiecznej Fundacji AUXILIUM. Celem wszystkich startujących w biegach dzieci będzie właśnie pomoc Liliance.
Biegi dla dzieci rozpoczną się o godzinie 15:00 i będą rozgrywane w następujących kategoriach wiekowych:
• Bieg Bąbla (rocznik 2014 i młodsi) dystans: 100 metrów, godzina 15.00 (W przypadku biegu dla Bąbla dopuszcza się asystę rodzica lub opiekuna)
• Bieg Krasnala (rocznik 2010 – 2013) dystans: 500 metrów, godzina 15.15
• Bieg Juniora (rocznik 2001 – 2009) dystans: 1000 metrów, godzina 15.30
Uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i dyplomy. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji towarzyszących imprezie. Szczegóły na www.biegsolny.pl.
Lilianka urodziła się w czerwcu 2017 r. Do dziś nie udało się zdiagnozować dziewczynki, a dolegliwości, na które cierpi są bardzo różne. Dziewczynka wymaga stałej wielospecjalistycznej opieki medycznej (neurologicznej, pulmonologicznej, chirurgicznej, anestezjologicznej), jak również aparatury medycznej ułatwiającej jej codzienne funkcjonowanie (koncentrator tlenu, pulsoksymetr, rurki tracheostomijne, ssak medyczny, cewniki do odsysania wydzieliny z dróg oddechowych, strzykawki, dreny oraz pompa do żywienia przez PEG, gaziki jałowe, podkłady higieniczne, rękawiczki i inne). W walce Lilianki z niezdiagnozowaną chorobą potrzebna jest intensywna rehabilitacja ogólnorozwojowa.
Darczyńcą biegów dla dzieci jest: COTTONPRODUCT S. C. i LOCK-TEL.
Organizatorzy przewidzieli mnóstwo atrakcji dla dzieci – gry i zabawy, konkursy, opiekę animatorów.

Biegi dla dorosłych

Przypominamy, że Firma WERNER KENKEL opłaci każdy pokonany przez zawodników biegu głównego kilometr kwotą 2 zł/km!

Zapraszamy do udziału w inicjatywie Fundacji Banku PKO BP: „Biegnę dla Alicji i Hani”.
Podczas 4. Biegu Charytatywnego o Pierścień św. Kingi w Bochni, w sobotę 7 lipca 2018 roku, zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Alicji i Hani. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Alicji i Hani” i dotrzeć z nią do mety.
W akcji mogą wziąć udział osoby startujące na wszystkich dystansach rozgrywanych w ramach 4. Biegu Charytatywnego o Pierścień św. Kingi.
Siostry Ala i Hania urodziły się jako wcześniaki, co spowodowało wiele komplikacji zdrowotnych. Obecnie 2-latki wymagają intensywnego i kosztowego leczenia, rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu. Dziewczynki są podopiecznymi Fundacji „Auxilium”. Zapraszamy do przyłączenia się do akcji – Fundacja Banku PKO BP przekaże na subkonto Ali i Hani 10 000,00 zł, jeśli przybiegniemy do mety z karteczką „biegnę dla Alicji i Hani.”

Rywalizacje drużynowe

Oprócz konkurencji drużynowej – nagroda dla najliczniejszej grupy biorącej udział w biegach, zaplanowaliśmy w tym roku także konkurencję, w której wyłonimy najszybszą drużynę biegu na 10 km: W rywalizacji biorą udział osoby zgłoszone w formularzu uczestnictwa z tej samej drużyny. Zawodnik nie może startować w więcej niż jednej drużynie. Wygrywa drużyna, która osiągnie sumarycznie najkrótszy czas. Sklasyfikowanych będzie 5 najszybszych biegaczy z danej drużyny. Zgłoszenia uczestnictwa dokonują zawodnicy indywidualnie, podając jednobrzmiącą nazwę drużyny w polu „drużyna” podczas zapisów na stronie.

Nagrody główne – Pierścienie św. Kingi

Tradycją stały się nagrody – pierścienie solne, o które walczą zawodnicy. Nie inaczej będzie w tym roku.

Zachęcamy do udziału w organizowanych przez nas biegach. Dobra zabawa, szczytny cel, i możliwość sprawdzenia swoich możliwości Zapraszamy!

Na liście zawodników jest już 180 osób (10 km) i 109 osób (3 km i Nordic Walking)

Zapisy: www.biegsolny.pl

W roku 2017, podczas III edycji Biegu udało nam się zebrać ponad 63 tysiące złotych, które w całości zostały przeznaczone na leczenie, rehabilitację i pomoc naszym podopiecznym. W tym roku naszą inicjatywę wsparło kilkudziesięciu Darczyńców, którym już teraz serdecznie dziękujemy za pomoc! Z całego serca dziękujemy też Wolontariuszom, którzy jak zawsze chętnie przyłączyli się do organizacji biegu! Przypominamy, że organizatorzy oraz zarząd Fundacji nie pobierają wynagrodzeń za swoją pracę, działają w 100 % charytatywnie, na zasadzie wolontariatu. Wszystkie wpływy ze zbiórek publicznych oraz datki od Darczyńców i darowizna startowa zostaną przekazane na cele statutowe, czyli pomoc podopiecznym Fundacji AUXILIUM.

____

organizatorzy, fot.: Paweł Klasa